Donanım

Nvidia’nın ilk 4K G-Sync HDR monitörü ön siparişe açıldı

Piyasadaki ilk 4K G-Sync HDR monitörlerden biri olan Acer Predator X27 ön siparişe açıldı. Son teknoloji özelliklerle donatılan monitörün fiyatı ise 2000 dolar.

G-Sync HDR ekranların ilk dalgası yavaş yavaş gelmeye başladı. Acer Predator X27 1 Haziran’dan itibaren kullanıcılar tarafından satın alınabilecek. Uzun bir süredir fiyatlarının ne olacağı merak edilen bu monitörlerin ön siparişle birlikte fiyatları da belli oldu. Acer Predator X27 Newegg’de 2000 dolar gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Bu fiyat birçokları için komple bir bilgisayara harcadıkları miktardan daha fazla gelebilir, ancak bu monitörün özelliklerini de hafife almamak gerekiyor. Ekranın 4K G-Sync HDR teknolojisine sahip olmasının yanında 144Hz olan cihaz son derece akıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Acer Predator X27’nin 1000 nit seviyesinde muazzam bir parlaklık sunduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Son bir hatırlatma daha yapalım. Nvidia’nın son tüketiciye sunduğu en güçlü grafik kartı olan GeForce GTX 1080 Ti bu monitördeki 4K 144Hz özelliğini son çıkan oyunlarda sorunsuz bir şekilde çalıştıracak kadar güçlü değil. Nvidia’nın yakında çıkaracağı yeni ekran kartlarıyla bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı