Yazılım

Google Duo’ya ekran paylaşma özelliği geldi

Google’ın geliştirdiği görüntülü chat uygulaması Google Duo yeni sürümüyle kullanıcılara oldukça ilgi çekici bir özellik sunuyor. V34 beta sürümüyle birlikte gelen özellik uygulama üzerinden ekran paylaşmanıza olanak tanıyor.

Kullanıcılar video chat uygulamasının son sürümüyle birlikte gelen özellik sayesinde artık karşısındakiyle telefonunun ekranını paylaşabilecek. Özelliğe ulaşmak için uygulama açıkken ekranda beliren, kamera çevirme ikonunun altındaki yeni ekran paylaşma ikonuna dokunmanız yeterli. Böylelikle Duo, ekranınızı görüşme yaptığınız kişiyle paylaşmaya başlıyor. Ekran paylaşmayı durdurmak için istediğiniz zaman kırmızı durdurma işaretlerini kullanabiliyorsunuz.

Genelde herhangi bir teknik sorun olduğunda özellikle bilgisayarlar arası çok sık kullanılan ekran paylaşma faaliyetinin telefona gelmesi de oldukça heyecan verici. Karşınızda telefonlardan iyi anlayan biri varsa ve bir sıkıntınızın çözülmesini istiyorsanız Google Duo ile birlikte ekranınızı karşınızdakiyle paylaşarak o kişinin sorununuzu çözmesini bekleyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı