DonanımGündemLaptop

Huawei Matebook X Pro modeli ABD’de satışa çıktı

Huawei Matebook X Pro modeli Mobil Dünya Kongresinde tanıtıldığı andan itibaren tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştı. Klavyeden çıkan kamera çözümü, daha az çerçeve içeren ekranı ve tasarımıyla göz dolduran model merakla beklenen taşınabilir bilgisayarlardan biri olmayı başarmıştı ancak Huawei fiyatını açıklamamıştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde satışına başlanan modellerin bugün fiyatı açıklanmış durumda. Başlangıç modelinin fiyatı 1.199 Dolar olan bilgisayarın tepe modelinin fiyatıysa 1.499 Dolar olarak belirlenmiş. Tüketiciden gelen ilk bilgilerse fiyatın ürünün donanımına göre oldukça rekabetçi ve güzel olduğunu da belirtiyorlar.

Huawei Matebook X Pro’nun donanımsal özelliklerinden de bahsedecek olursak 1.199 Dolar seviyesinde olan model 8. Nesil Intel Core i5-8250U işlemci, 8 GB Ram ve 256 GB NVMe PCIe SSD bünyesinde barındırıyor. 1.499 Dolar seviyesinde olan modelse içerisinde 8. Nesil Intel Core i7-8550U işlemci, 16 GB Ram, 512 GB SSD ve NVIDIA GeForce MX150 grafik işlemcisiyle tüketicilere sunulmuş durumda.

İki modelin de 13.9 inç çoklu dokunmatik ekrana ekrana sahip olduğunu ve ekran çözünürlüğünün 3000 x 2000 piksel olduğunu da belirtmekte yarar var. Huawei’nin iddiasına göre de %91 ekran kasa oranının bu modellerle yakalandığını belirtelim. Huawei Matebook Pro X modellerinin 57.4 Wh büyüklüğünde bataryası sayesinde 12 saat kullanım süresinin de Huawei tarafından belirtildiğini hatırlatmakta yarar var.

Ürünün ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmasa da piyasadan ve teknoloji basınından ürün ile alakalı ilk tepkiler çok olumlu. Ülkemize gelmesini biz de bir teknoloji sever olarak istiyoruz ve bekliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı