Donanım

Microsoft Surface Hub 2 tanıtıldı

Microsoft ikinci nesil Surface Hub’ın tanıtımını yaptı. Surface Hub 2 adıyla piyasaya sunulacak olan son teknoloji dev ekran, özellikleri ve görünümüyle dikkat çekiyor.

Yazılım devi her ne kadar yaptığı bu kısa tanıtım çerçevesinde cihazın teknik özelliklerinden pek bahsetmese de Surface Hub 2’nin 50,5 inç boyutunda 4K’dan daha yüksek bir çözünürlükle kullanıcıya sunulacağını biliyoruz. Tamamen dokunmatik olan bu devasa ekran 3:2 en boy oranına sahip olacak ve portre modunda kullanılabilecek. Portre modu bir önce Surface Hub modellerinde yer almıyordu.

Kullanıcıların çalışma alanına göre ölçeklendirilebilen Surface Hub 2 en fazla 4 ekran yanyana getirilerek kullanılabiliyor. Döndürülebilir özel stantlarla birlikte gelen cihazın ekranı yaptığını hareketlere ve ekranı soktuğunuz konuma göre içeriği en uygun hale getiriyor.

4 farklı pencereyle birlikte kullanılabilen Surface Hub 2 bir taraftan PowerPoint sunumu üzerinde çalışırken Skype görüşmesi yapmaya olanak tanıyor.

Cihazın çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz kesin bir bilgi yok, ancak Surface Hub 2’nin 2019’dan önce gelmeyeceğini ve bir önceki modeli gibi 9000 dolar fiyat bandından satışa sunulabileceğini söylemekte fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı