GamePro

Battlefield 2018, 23 Mayıs tarihinde tanıtılabilir

Battlefield benim her zaman severek oynadığım bir oyun oldu. Gerek oyun mekanikleri, gerek atmosferi gerekse multiplayer becerileri her zaman takdir edilesi olan Battlefield şimdi de yeni oyununun tanıtım tarihi ile gündemde. Pek tabii ki bunu da Dice firması kendince yollardan anlatmış.

 

EA Games’in Battlefield’da birlikte çalıştığı Dice firması aslına bakarsak bu oyun serisinin geliştirilmesinin esas yükünü çeken firma. Dice ise bir konuda gerçekten çok başarılı o da oyunlara Easter Egg koymak. Battlefield 1 oyununa çıkan son Easter Egg ise bize oyunun 23 Mayıs tarihinde tanıtılacağını gösteriyor. Bu Easter Egg’in nasıl ortaya çıkacağını ise yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kısaca bu Easter egg’den bahsetmek gerekirse bu ipucu oyunculara Mors kodu ile ”Gizemler Açığa Çıktı” yazan özel bir künye veriyor. Künye kilidi açılırken de odada bazı müzikler ve su sesleri duyulmaya başlıyor ancak bunlar dikkatli dinlenildiğinde çok ritmik sesler. Su seslerininse sonradan gene bir Mors Kodu içerdiği anlaşılıyor ve bu bir internet sitesine dönüştürülüyor. O internet sitesi de bu: www.ea.com/neverbethesame

Karşımıza çıkan basit web sitesinde ise görünen koskocaman bir 23 Mayıs tarihi. Bizce mesaj çok açık.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı