Yazılım

Facebook blockchain teknolojisi için yeni bir takım kuruyor

Yönetici ekibinde büyük bir yeniden yapılanma görülen Facebook blockchain teknolojisi ve uygulamalarını keşfetmek için yeni bir takım topluyor.

Eskiden Facebook Messenger’ın başında olan David Marcus tarafıdan yönetilecek olan bu takım son yıllarda adını sık sık duyduğumuz blockchain teknolojisine yönelik çalışmalar yapacak. Geçtiğimiz aylarda Mark Zuckerberg’in de şifreleme ve kripto para birimleri gibi konulara kişisel bir ilgisi olduğunu öğrenmiştik. Facebook CEO’su gücü merkezi sistemlerden alıp insanların eline tekrar vermeye yarayan teknolojiler konusunda oldukça heyecanlı.

Marcus şu anda Coinbase’in yönetim kurulunda. Recode, haberi yayınladıktan sonra Marcus yeniden yapılanma olayını attığı tweet’le doğruladı. Recode’a göre, oluşturulan takımda şu an için bir düzineden daha az insan bulunuyor.

Blockchain takımı Facebook’un “yeni platformlar ve altyapı” bölümünün atında çalışacak. Facebook’un bunun iki tane daha bölümü var. Bunlardan biri WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi ürünlerin yer aldığı “aile uygulamaları bölümü” Diğeri ise reklamlar, güvenlik ve büyümeden sorumlu olan “merkezi ürün hizmetleri” bölümü. Facebook’un yönetim ekibindeki bu yapılanmanın kullanıcılara nasıl yansıyacağı merak konusu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı