Akıllı Telefon

Yeni iPhone’lar USB-C güç adaptörüyle gelecek

Çin’in en büyük sosyal medyalarından biri olarak bilinen Weibo’da paylaşılan bir gönderiye göre Apple’ın bu yıl piyasaya sunması beklenilen iPhone’ların kutusunda hızlı şarj destekli USB-C kablosu ve adaptörü yer alacak.

iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X ile birlikte cihazlara hızlı şarj desteği getiren Apple’ın 2018 yılında piyasaya sunacağı iPhone’ların kutularına 18W gücünde bir adaptör koyması bekleniyor. Mevcut iPhone’ları 5W gücünde lightning kablosu USB-A girişli adaptörle satışa sunan Apple, kutudan hızlı şarj destekli adaptörler çıkmadığı için bir hayli eleştirilmişti.

iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X sahipleri satın aldıkları cihazın kutusundan hızlı şarj destekli adaptör çıkmadığı için hızlı şarj özelliğini kullanamıyor. Bu özellikten yararlanmak için kullanıcılar üçüncü parti ürünlere ya da MacBook adaptörlerine yöneliyordu. Apple’ın bu hamlesiyle brilikte ise yeni iPhone’Ların hızlı şarj özelliğinden yararlanmak için bu gbi şeylere gerek kalmayacak gibi görünüyor.

Yeni iPhone’ların kutusundan hızlı şarj destekli USB-C kablo ve 18W adaptör çıkması halinde iPhone’lar hızlı şarj özelliği sayesinde 0’dan %50’ye yaklaşık 30 dakikada şarj olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı