Yazılım

WhatsApp’a video konferans özelliği geliyor

Facebook’un 2014 yılında satın aldığı WhatsApp chat dünyasının açık ara lideri konumunda. Ancak buna karşın bazı rakiplerine göre eksik yanları olduğu aşikar. Facebook’un düzenlediği F8 etkinliğinde WhatsApp’a yeni gelecek olan özellik açıklandı: Grup Video Arama

WhatsApp bu özelliği sayesinde tıpkı Skype’ta olduğu gibi kullanıcıların grup halinde birbirleriyle görüntülü olarak konuşabilmesine olanak tanıyacak. Facebook grupça videolu konuşma özelliğinin WhatsApp’e önümüzdeki aylarda geleceğini söylüyor. F8 etkinliğinde tanıtılan bu özellik hakkında sahnede fazla bir detay verilmese de en azından görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla bu özelliğin kullanabilmesi için akıllı telefon üzerinden WhatsApp’e giriş yapmak şart gibi görünüyor. Yani WhatsApp’in web sürümü ya da masaüstü uygulamaları üzerinden video konferans özelliği kullanılamayabilir. Grupça videolu görüşmenin kaç kişiyle sınırlandırıldığı da henüz net değil.

Öte yandan Facebook video konferans özelliğiye birlikte WhatsApp’e yeni sticker’ların geleceğini de söyledi. Anlaşılan bu sticker’lar görüşme esnasında kullanılabilecek.

Videolu görüşme özelliğinin her ne kadar vadesi geçmiş gibi görünse de Facebook WhatsApp’ı iletişim kurmanın tüm yollarını içeren bir uygulama olarak konumlandırmak istiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı