Sosyal MedyaYazılım

Facebook’un geliştirici konferansında tanıttığı 3 yeni özellik

Facebook, Pazartesi gerçekleştirdiği F8 Geliştirici Konferansında bir kaç yeni özellik duyurdu. Bu özelliklerden en dikkat çekici olanı ise Tinder benzeri bir arkadaşlık özelliği olan Facebook Dating.

Facebook bu yeniliklerle ne gibi değişikliklere gidecek gelin beraber bakalım.

Facebook Dating

facebook arkadaşlık akışı

Facebook bu arkadaşlık hizmeti için kullanıcının ayrı bir randevu profili oluşturacağını ve bu profilin dinlediğiniz müziklere, izlediğiniz filmlere ve beğenilen sayfalara göre karşınıza sizinle eşleşen kişileri ortaya çıkaracağını söylüyor.

Facebook görülen o ki gözünü Tinder’a dikmiş durumda. Bu özellik açıklandıktan sonra Tinder hisseleri sert bir düşüşe geçmiş.

Watch Party

facebook izle parti akışı

Watch party özelliği aslında şu an hali hazırda olan canlı yayın özelliğinin benzeri. Bir izleme odası oluşturup arkadaşlarınızla aynı videoyu izleyebiliyorsunuz ve aşağıda bulunan yorum kısmı sayesinde de fikirlerinizi insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Çevrimiçi filmleri, müzikleri ve videolarınızı bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak izleyebileceğiniz anlamına geliyor.

 

Clear History

Son zamanlarda başı gizlilik ve veri kullanımı ile ağrıyan Facebook kullanıcıların geçmişini temizleme imkanlarına sahip olacakları ”Clear History” özelliğini duyurdu. Çoğu firma kullanıcı verileri bakımından daha şeffaf bir tutum sergilerken Facebook agresif bir veri politikasına sahipti, bu yenilikle de biraz daha tüketici seçiminin önemini hatırlamış görünüyor.

facebook açık tarih akışı

”Clear History” özelliği kısaca Facebook kullandığınız süre boyunca size ait tutulan verilerin hepsini silebilmeniz anlamına geliyor. Bu özelliğin önümüzdeki bir kaç ay içinde gelmesi bekleniyor.

Son zamanlarda veri gizliliği konusunda sıkıntılar çeken Facebook gerçekleştirdiği F8 konferansı sonrasında biraz daha toparlamış gözüküyor. Siz ne dersiniz?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı