GenelSosyal MedyaYazılım

Facebook, Messenger uygulamasında tasarım değişikliğine gidiyor

Facebook, Messenger uygulamasını yıllardır oyun gibi özelliklerle karmaşık hale getirmişti. Kendileri de bunun farkında olacaklar ki Messenger uygulamasını daha sade hale getirmek için tasarım değişikliğine gideceklerini Facebook F8 Geliştirici Konferansında açıkladılar. 

Mark Zuckerberg konferansta tasarım değişikliğini anlatırken; ”Mesajlaşırken gerçekten basit ve hızlı bir deneyim istiyorsunuz. Buna odaklanmak için Messenger uygulamasını yeniden tasarlamamız gerekli.” sözlerini kullandı.

Messenger Başkan Yardımcısı David Marcus, yenilenen uygulamanın çok yakında telefonlara geleceğini ve OLED ekran teknolojisini kullanan telefonları da düşündüklerini, dolayısıyla karanlık tema özelliğinin de yenilenen tasarımla birlikte kullanıcılara sunulacağını açıkladı. 

Yeni tasarımın gösterildiği görsellerde sohbet balonlarına renk verilebildiği de dikkat çeken detaylar arasındaydı. Bu yeni tasarım değişikliği ile birlikte Facebook eski tasarım dilinin karışıklığı sebebiyle Facebook Lite ve Messenger Lite sürümü kullanan insanları da normal sürüme geri döndürmeyi amaçlıyor.

Yeni tasarımın ne zaman çıkacağını zaman gösterecek ancak ilk izlenimler gayet güzel gibi görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı