Donanım

iPhone’ların kutu içeriğinde değişiklik

Apple iPhone 7’lerle birlikte telefonlarındaki klasik 3.5mm kulaklık girişini kaldıran Apple, bu geçişi yumuşatmak adına cihazların kutusuna kulaklık jakı adaptörü koyuyordu. Barclays’in iddiasına göre bu adaptör 2018 model iPhone’ların kutusunda yer almayacak.

Apple’ın iPhone’larda kulaklık girişini kaldırması birçok tartışmaya neden olmuştu. Şirketin bu hamlesiyle birlikte kablosuz kulaklıkları Airpods’u satışa sunması firmanın kablosuz geleceğe geçişi hızlandırmaya çalıştığını gösteriyordu.

Apple iPhone 8 ve iPhone X modellerinin kutularının içine de kulaklık jakı adaptörü koymuştu, ancak Asyalı tedarikçilerden gelen bilgilere göre ise Barclays bu sene piyasaya sürülmesi beklenen iPhone’larda Apple’ın kutunun içine 3.5mm kulaklık girişini lightning girişine çeviren adaptörü koymayacağını iddia ediyor.

Apple hali hazırda bu adaptörü sitesinde tek bir ürün olarak satıyor. Yani yeni model iPhone’ların kutusundan bu adaptör çıkmasa dahi kullanıcılar bu ürünü ayrı olarak satın alabilecekler. Bir diğer taraftan kutu içeriğindeki materyallerin azalması bazı kullanıcıların canını sıkabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı