Yazılım

Opera yeni mobil tarayıcısı Opera Touch’ı duyurdu

Opera, Android için geliştirdiği yeni mobil web tarayıcısı Opera Touch’ı tanıttı. Tek elle kullanıma odaklanan tarayıcı akıllı arayüzü ve sadece tasarımıyla diğer tarayıcılardan ayrılmak istiyor.

Uygulamayı açtığınızda karşınıza anında adres sekmesi çıkıyor ve aradığınız şeyi ya da sitenin adresini yazabiliyorsunuz. Herhangi bir web sitesinde gezinti yapıyorken de tarayıcı açıkken ekranı aşağıdan yukarı kaydırmanız sizi yine adres barına yönlendiriyor. Böylelikle tarayıcı deneyiminiz hız kesintisine uğramıyor.

Tek elle kolay kullanıma odaklanan Opera Touch’ta sekmeler arası geçiş yapmanız için ekranın aşağı kısmında yer alan menü sekmesine dokunduktan sonra karşınıza gelen ikonlara dokunarak sekmeler arası geçiş yapabiliyorsunuz. Hızlı işlem düğmesi adı verilen bu özellik birçok mobil tarayıcıdaki sekmeler arası geçişe tek el çözümü getiriyor.

Opera Touch’taki bir diğer dikkat çekici özellik ise mobil ile masaüstü versiyonu arasındaki geçişi sağlayan akış özelliği. Bu özellik sayesinde mobilde yaptığınız işlere masaüstünde aynen devam edebiliyorusunuz ya da masaüstündeyken tarayıcı deneyiminizi mobilden sürdürebiliyorsunuz.

Opera Touch bu özellikleriyle insanları mevcut trayıcılarını kullanmaktan vazgeçirebilecek mi göreceğiz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı