Donanımİnceleme

Anker SoundCore Boost Bluetooth hoparlör

Son zamanlarda kablosuz teknolojilerin gelişmesiyle birlikte piyasayadaki Bluetooth hoparlörlerin sayısında kayda değer bir artış yaşandı. Anker’in SoundCore Boost hoparlörü de fiyatına oranla sunduğu performansla bu cihazların arasına katılıyor.

Tasarım ve Özellikler

SoundCore Boost kenarlarından yuvarlatılmış dikdörtgen biçiminde bir kutu. Yarım kilo ağırlığındaki bu siyah kutunun diğer cihazları şarj etmek için bulunan USB portu lastik bir tıkaçla saklanıyor. Cihaz şarj olmak için micro-USB kullanıyor. Hoparlörde 3.5mm stereo girişi de bulunuyor. Öte yana hoparlör gücünü 5,200 mAh bataryadan alıyor.

Cihazın üzerinde 5 adet buton bulunuyor. Güç/Bluetooth eşleme butonu, ses yükseltme-kısma, oynatma/durduma ve bas artırma butonu UP. Eğer hoparlörü bir akıllı telefonla eşlerseniz cihazın üzerindeki tuşlar otomatikman telefon cevaplama/reddetme gibi kontroller için çifte ayara dönüyor.

Anker SoundCore Boost’un dahili mikrofonu sayesinde cihazla sesli olarak konferans gerçekleştirebiliyorsunuz. Hoparlörde bulunan NFC sayesinde telefonlarla kolaylıkla eşleşebilen SoundcCore Boost telefonuzdaki uygulamadan yaptığınız görüşmeyi sesli olarak size aktarabiliyor.

Performans

SoundCore Boost’un ses kalitesi genel anlamda sınıfına göre gayet iyi; ancak beklentileri çok yükseltmemek gerekiyor. Suya dayanıklı (IPX5 sertifikalı) stereo hoparlörler yüksek bass’larda sesi biraz bulandırabiliyor.

SoundCore Boost çok yönlü bir cihaz. Dolayısıyla hoparlörü koyduğunuz yer ve açısı en iyi sonuçlar için son derece önemli. Ön ve arka taraftan çıkan sesler cihazın çevresindeki unsurlara göre farklılık gösterebiliyor, ancak genelde arkadan çıkan ses öndeki sese göre daha boğuk duyuluyor. Yani sonuç olarak hoparlörden en iyi verimi almak için yansıtıcı yüzeylerden uzak bir yere konumlandırmak akıllıca bir çözüm olacaktır. Cihaz üzerinde bulunan UP butonu hoparlörden çıkan bası seviyesini daha dengeli bir hale getirdiğini de söylemekte fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı