Sosyal Medya

Instagram’da zaman akışı değişecek

Instagram, kronolojik zaman akışını yeniden geri getirmeyi planlıyor.

2016 yılında kronolojik zaman akışının yerine kullanıcıların beğenebileceği gönderileri öne çıkaran bir sistem getiren Instagram, kronolojik zaman akışı olarak adlandırılan ve kullanıcılara göre olması gereken sıralama şekli üzerinde çalışmalara başladı. Teste katılmaya hak kazanan Instagram kullanıcıları, zaman akışında bulunan fotoğraf ve videoları yükleniş saati ve tarih sırasıyla görmeye başladı.

Instagram’ın şimdilik belli başlı kullanıcılar üzerinde test ettiği kronolojik sıralama özelliğinini genel kullanıma ne zaman sunulacağı belirsizliğini koruyor. Instagram’ın  kullanıcılara bu özelliği sunmama olasılığının da bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Instagram’ı kullanmaya başlayan yeni kullanıcılar için kronolojik zaman çizelgesi anlamak uygulamayı daha pratik hale getirebilir. Kullanıcılar tarafından paylaşılan  her içeriğin,uygulamanın her açıldığında tutarlı bir şekilde zaman çizelgesinde sıralı olarak bulunması gönderilere daha kolay bir şekilde erişmesini sağlar. Mevcut algoritmanın farklı hesaplardaki görüntüleri karıştırmasının yanında mantıklı bir sebep olmadan aynı hesaptan yapılan paylaşımların zaman çizelgesini de karıştırmasına sebep oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı