Akıllı Telefon

HMD Global yıl içerisinde iki yeni cihaz daha tanıtabilir

Nokia akıllı telefonların üretimini gerçekleştiren HMD Global, MWC 2018’in ardından yıl bitmeden önce iki yeni amiral gemisi daha tanıtmayı planlıyor.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen MWC 2018’te tanıttığı akıllı telefonlar ile dikkat çeken HMD Global, 2018 yılı için bu cihazlarla yetinmeyecek gibi görünüyor. HMD Global’ın üzerinde çalıştığı yeni akıllı telefonların ismi hakkında net bir bilgi bulunmuyor olsa da şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre bu cihazların Nokia 8 Pro ile Nokia 9 olması bekleniyor.

Tasarım olarak sırasıyla 5.5 ve 6 inç ekran büyüklükleriyle gelmesi beklenen Nokia 8 Pro ile Nokia 9’un teknik donanımları hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Üzerinde soru işareti bulunan iki akıllı telefondan Nokia 9’un beş lensli arka kamera modülü ile gelmesi bekleniyor. Bu cihazda ayrıca ekranın içine yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı bulunacağı da öngörülüyor. Her iki cihazda işlemci olarak Snapdragon 845 bulunması beklenirken, dahili depolama kapasitesi hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Fiyat olarak Nokia 9’un Galaxy S9 seviyesinde olması beklenirken; Nokia 8 Pro’nun Nokia 9’a kıyasla biraz daha bütçe dostu olması bekleniyor. Tanıtım tarihi olarak Nokia 8 Pro’nun Ağustos’ta; Nokia 9’un ise Eylül ayında gerçekleşmesi düşünülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı