Akıllı Telefon

Çocuklar için tasarlanan telefon ile tanışın

MWC 2018’de EscudoWeb isimli İspanyol şirket, çocuklar için özel tasarlanmış bir akıllı telefon geliştirdiğini açıkladı.

Çocuklara özel bir akıllı telefon olarak tanımlanan PhoneKid isimli cihaz, Android işletim sistemini kullanan özelleştirilmiş bir arayüz barındırıyor. Ebeveynler, PhoneKid ile çocuklarının akıllı telefonlarını ne zaman ve nasıl kullandıklarını kontrol edebilecek. Ayrıca gerektiğinde çocukların telefonuna erişerek kontrol edebilme, hangi uygulamaları kullanacaklarını belirleme ve telefona ona göre özel profiller belirleme imkanına sahip olacak. Bununla birlikte, telefonun üzerinde bulunan GPS ile ebeveynler çocuklarını anlık olarak takip edebilecek.

Ebeveynler PhoneKid’den bir ceza aracı olarak yararlanabilecek. Ebeveynler, PhoneKid’in ana ekranını kilitlemesinin ardından ekran üzerinde “önce derslerini bitir, sonra telefonla oynarsın” gibi özel bir bildirimler hazırlayabilecek. PhoneKid’de bulunan eğitim moduyla dersler çocuklara daha cezbedici hale getirebilmesiyle birlikte dikkati hemen dağılan çocuklar daha istekli bir şekilde ders çalışabilecek.

PhoneKid’in teknik özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmasa da, Android’in özelleştirilmiş olması nedeniyle cihazın ücretini arttırması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı