Laptop

Huawei MateBook X Pro’yu tanıttı

P20 serisini MWC 2018’in ardından tanıtmaya karar veren Huawei, kongreyi yine de boş geçmedi.

Huawei, MateBook X Pro’yu Barselona’da gerçekleştirdiği etkinlikte görücüye sundu. Şirketin geçen sene tanıtmış olduğu MateBook X modelininin devamı niteliği taşıyan Huawei MateBook X Pro, tasarımı ve ekranıyla öne çıkıyor. Huawei tarafından verilen bilgiye göre, Matebook X Pro’nun ekranı dizüstü bilgisayarın kasası üzerinde yüzde 91’lik bir alan kaplıyor.

3K çözünürlüğe sahip 13.9 inç büyüklüğündeki ekran bir ekran ile gelen Matebook X Pro,  Microsoft’un Surface serisinde sunduğu 3:2 görüntü oranını barındırıyor. MateBook X Pro’nun web kamerasını klavyedeki bir tuşa entegre etmeyi tercih eden Huawei, Dell XPS 13’te olduğu gibi cihazların kameranın konumu nedeniyle aldığı eleştirilerden kurtulmayı amaçlıyor.

MateBook X Pro’da Intel’in sekizinci nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileri bulunuyor. Matebook X Pro’nun görsel yükü ise Nvidia GeForce MX150 GPU  tarafından üstleniliyor. İki adet USB-C girişi, bir adet USB-A girişi ve güç butonuna entegre edilen parmak izi okuyucu ile gelen Matebook X Pro, “mistik gümüş” ve “uzay grisi”  renk seçenekleriyle geliyor.

1,33 kilogram ağırlığında olan Matebook X Pro, düzenli kullanımda 14 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Huawei, Matebook X Pro’nun  ilkbahar aylarında  satışa sunulacağını belirtse de başlangıç fiyatı ve kesin çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermekten kaçındı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı