Akıllı Telefon

Nokia 8 Pro hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarıldı

Nokia’nın Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması beklenen Nokia 8 hakkında yeni bilgiler edinildi.

Günümüzde piyasaya sürülen akıllı telefonların çift arka kamera ile gelmesi bir standart haline gelirken, akıllı telefon üreticileri rekabeti arttırmak için bu sayıyı arttırmayı hedefliyor. Huawei, bu konuda P20 ile P20 Plus modellerinde üç arka kamera ile bu yaklaşımın ilk örnekleri arasında yerini alırken, HMD Global Nokia 8 Plus olarak adlandırılan modelde rekabeti bir üst seviyeye taşıyabilir.

HMD Global’ın MWC 2018 için geliştirdiği iddia edilen Nokia 8 Pro’nun Ağustos veya Eylül ayları içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu yüzden Nokia 8 Pro’nun IFA 2018’de tanıtılma ihtimali de bulunuyor. Qualcomm 845 işlemcisiyle gelecek olan Nokia 8 Pro’nun arkasında yer alan kamerasıyla öne çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Carl Zeiss imzalı beş kameradan oluşan bir sistemden oluşması beklenen bu sistemde lenslerin farklı odak mesafelerine ve pozlama yeteneklerine sahip olmasıyla telefonu farklı senaryolarda yüksek kaliteli çekimler yapabilmesine imkan sunuyor.

Nokia 8 Pro’da yer alacak olan kamera sistemi sayesinde akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getirebileceği düşünülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı