Akıllı Telefon

Zenfone 5 çıkıntılı ekran tasarımıyla gelecek

Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında Zenfone 5 serisi akıllı telefonlarını tanıtacak olan Asus’un yeni amiral gemisinin ekran tasarımı ortaya çıkarıldı.28 Şubat tarihinde Asus tarafından gerçekleştirilecek etkinlikte aralarında Zenfone 5 ile Zenfone 5 Lite modellerinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Asus’un Zenfone 5’te iPhone X ekran tasarımını ilk başta garip karşılansa da yakın zamanda pek çok akıllı telefon üreticisinin Apple’ın yolunu izlediği göze çarpıyor.

Zenfone 5’e ait olduğu iddia edilen fotoğrafta ekranın üst kısmında bir çentik bulunduğu net bir şekilde görülüyor. Piyasaya sürülen çoğu akıllı telefonda olduğu gibi Zenfone 5’te de 18:9 görüntü oranlı bir ekran bulunuyor. Android 8.0 işletim sistemiyle çalışması beklenen cihazda USB Type-C ile 3.5 mm’lik kulaklık girişleri de yer alıyor.

Zenfone 5’in arka tarafında çift arka kamera ile parmak izi okuyucu bulunması bekleniyor. Çift SIM kart destekli bir sürümünün de tanıtılması beklenen Zenfone 5’te ana materyal olarak cam ile alüminyum kullanılıyor. Zenfone 5 serisi hakkında daha net bilgiler edinmek için 27 Şubat’ta gerçekleşecek etkinliği beklemek yerinde bir tercih olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı