Akıllı Telefon

Alcatel yeni akıllı telefonlarının tanıtım tarihini açıkladı

Alcatel, Samsung’un Galaxy S9 lansmanından bir gün önce üç yeni akıllı telefon tanıtacak.Alcatel 5, Alcatel 3V ve Alcatel 1 X modelleri, Mobil Dünya Kongresi’nin başlamasından iki gün önce tanıtılacak. Alcatel 5’te 5.7 inç büyüklüğünde çerçevesiz ekran tasarımıyla gelecek. 18:9’luk HD+ çözünürlüğünde bir ekran ile karşımıza çıkacak olan Alcatel 5’de 8 çekirdekli 1.6 GHz hızında çalışan MT6750 işlemcisi bulunacak. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama bulunan Alcatel 5’in arkasında 12 MP çözünürlüğünde bir kamera ile parmak izi okuyucu bulunacak. Önünde çift kamera ile gelecek olan Alcatel 5’in bataryası ise 3.000 mAh gücünde olacak. İşletim sistemi olarak Android 8.0 yüklü olarak gelecek.

Alcatel 3V modelinde 1080×2160 çözünürlüğünde 6 inçlik bir ekran ile gelecek. MediaTek’in dört çekirdekli işlemcisi ile çalışacak olan Alcatel 3V’de 2 GB RAM ile 16 GB dahili depolama yer alacak. Alcatel’in arkasında 16 ve 2 MP çözünürlüklerinde kameralar bulunmasıyla birlikte parmak izi okuyucu da bulunacak.

Son olarak Alcatel 1X’de Alcatel 3V’ye kıyasla daha düşük çözünürlükte bir ekran bulunacak. Arkasında bir kamera ile parmak izi okuyucu ile gelecek olan Alcatel 1X’in Android 3V’ye kıyasla daha bütçe dostu olması bekleniyor

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı