Genel

Fujifilm XH-1 model fotoğraf kamerasını tanıttı

Fujifilm, XH-1’de sunduğu özelliklerle kullanıcı kitlesini genişletecek gibi görünüyor.

Pek çok teknik özellik barındıran Fujifilm X-H1’de 24.3 megapiksel APS-C X-Trans CMOS III sensör bulunuyor. Sensörü güçlü X-Processor Pro işlemci ile destekleyen Fujifilm, modele yerleştirmiş olduğu 5 eksenli görüntü sabitleme özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tam 5.5 durak avantaj sağlayan bu sistem sayesinde  daha keskin fotoğraflar ile pürüzsüz videoların çekilmesini mümkün hale getiriyor. Elektronik perde ve EFCS sistemiyle gelen X-H1’de 4K çözünürlüğünde 30 ve 24 FPS video çekimleri gerçekleşebiliyor. 200 Mbps’lik bit rate değeri sayesinde video tarafında ne kadar ciddi olduğunu gösteren X-H1’de çift SD kart yuvası yer alıyor.

Çift SD kart girişi sayesinde X-H1 ile video çekilirken kartlardan birinin dolması halinde herhangi bir kesinti yaşanmadan diğerine geçiş yapılıyor. Full HD çözünürlükte saniyede 120 FPS çekim imkanı da sunan X-H1’de geniş bir düzenleme desteği sağlayan F-Log desteği veriliyor. 4K videoları yaklaşık 16 dakika boyunca çekebilen X-H1’de kulaklık girişi de bulunuyor. X-H1’de yer alan yüksek kaliteli dahili mikrofonu aracılığıyla 24-bit ses kaydı imkanı sunuyor.

ISO 200-12800 aralığında aktif olarak kullanım imkanı sunan Fujifilm X-H1’de 3 inçlik 1.04 milyon nokta hareketli bir dokunmatik LCD ekranla geliyor. Böylece kullanıcılara rahatl bir kullanım imkanı sunan X-H1, 3.69 milyon noktalık elektronik vizörüyle öne çıkıyor. 0.0005 saniyelik tepki süresi bulunan bu vizör, 100 fps görev yapabiliyor. Böylece optik vizör kadar gerçekçi bir deneyim sunuluyor.

Geliştirilen AF sistemiyle daha kararlı sonuçlar elde edebilen X-H1, WiFi ile Bluetooth bağlantılarına sahip. Kullanıcılar, bu sayede X-H1’i akıllı telefon ile tabletler üzerinden uzaktan kontrol edebiliyor. Geniş gövdesi sayesinde elde kullanımı daha kolay hale getiren X-H1’de büyük buton ve tekerlekler barındırıyor. Magnezyum alaşımlı bir gövdeye sahip olan X-H1, toz ve suya karşı oldukça dayanıklı. Elektronik perde ile saniyede 14 kare seri çekim yapabilen X-H1, mekanik perdede 8 kareye iniyor.

Piliyle birlikte toplam 673 gram ağırlığında gelen X-H1, bütün X-System lensleriyle uyumlu olarak kullanım imkanı barındırıyor. 1 Mart’tan itibaren satışa sunulacak olan X-H1’in satış fiyatı 1.900 dolar olarak belirlendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı