Genel

2018’in en iyi akıllı hoparlörleri

Akıllı hoparlör ekosistemi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Piyasada bulunan en iyi akıllı hoparlörlere göz atacağız.

Amazon, Google, Apple ve Microsoft gibi çeşitli tanınan teknoloji şirketleri, akıllı hoparlör ürününü piyasaya sürerek akıllı telefonlarda gerçekleşen rekabeti farklı alanlara taşıyor. Bugün çeşitli alanlara göre en iyi akıllı hoparlörleri sizler için açıklayacağım.

Amazon’un Echo serisi tüketiciler tarafından en çok benimsenen ve üçüncü parti ürün ve hizmetleri tarafından desteklenen serisi olarak öne çıkıyor. Ekransız akıllı hoparlör deneyimi edinmek isteyenler için Echo Dot güzel bir tercih olabilir. Aksi takdirde üzerine bir miktar daha fazla ödenerek Echo Spot ürünü de edinilebilir.

Amazon’un Echo serisine alternatif olarak Google Home isimli akıllı hoparlör bulunuyor. Google Home ve Google Assistant, Amazon Echo ve Alexa gibi üçüncü parti ürün ve hizmetler geniş ölçüde uyumlu olmasa da Google bu boşluğu büyük bir olasılıkla kapatıyor ve pek yakında yakalaması bekleniyor. Google Home, Chromecast ekosisteminin derinlerine giren ve YouTube Red ve Google Play Müzik gibi Google’ın akış hizmetlerine abone olanlar için iyi bir tercih olarak görünüyor.

En iyi ses kalitesi sunan akıllı hoparlör olarak Google Home Max, öne çıkıyor. Apple’ın pek yakında satışa sunulacak HomePod isimli akıllı hoparlörü ile bu durum değişebilir, ancak Google Home Max piyasada bulunan akıllı hoparlörlere kıyasla daha kaliteli ses sunuyor. Google Home Max’te dört adet D Sınıfı amplifikatör ile sesin şiddetini arttırmasını sağlayan iki adet 4.5 inçlik hoparlör bulunuyor. Amplifikatörlerin 24 bit/ 192 kHz bir akış yapmasını destekleyebilen entegre DAC’leri bulunuyor.

Google Home Max’in fiyatını yüksek bulanlar için alternatif olarak Sonos One isimli akıllı hoparlör bulunuyor. Sonos Play 1 ile aynı büyüklük ile gelen Sonos One, daha iyi ses veriyor. Sonos One sahipleri, evinde bulunan bütün Sonos hoparlörleri  sesli komutlarla kontrol etme imkanına sahip oluyor.

Büyük ekranlı akıllı hoparlör arayanlar için Amazon’un Echo Show isimli ürünü öne çıkıyor.  Kullanıcılar, Echo Show’da bulunan kişiler listesi üzerinden görüntülü görüşme yapma özelliği en dikkat çeken özellik olarak bulunuyor. Echo Show’da Alexa ile çeşitli uygulamaları kullanma imkanı da sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı