Genel

Microsoft Office 2019 için sürpriz bir hamle yaptı

Microsoft, Windows ve Office’in servisi için hazırlanmış destek makalesinde en son Office sürümünün Office 365’e abone olmayanların kullanamayacağını söyledi.

Bu hamleyle Office 365 abone sayısını arttırmayı hedefleyen Microsoft, bağımsız Office 2019 yazılımının Windows 7 ve 8.1 işletim sistemleriyle uyumlu olmayacağını söyledi. Microsoft’un bu kararı farklı bir sürüm takvimi bulunan Office Mac paketine herhangi bir etkisi olmayacak. Office 2019, 5 yıllık ana destek almasının ardından iki yıllık uzatılmış destek sunacak.

Yılın ikinci yarısında yayınlanması beklenen Office 2019’da Word, Excel, Powerpoint ve Outlook yazılımları mevcut olarak gelecek. Bu yazılımların yanında Exchange,Sharepoint ve Skype for Business’ın sunucu versiyonları da bulunacak. Microsoft, yılın ortalarına doğru Office 2019’un önizleme sürümünü yayınlamayı planlıyor.

Microsoft, Windows 10’un belirli sürümlerini çalıştıran işletme ve eğitim kuruluşları için desteğini uzatıyor. Windows 10’un 1511, 1607, 1703 ve 1709 sürümlerini kullanan kuruluş ve eğitim kullanıcılarının Windows 10’un desteklenen en son versiyonlarına geçmesi için altı aylık ek süre daha verilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı