Sosyal Medya

WhatsApp’tan yeni bir başarı

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın aldığı WhatsApp hakkındaki en güncel verileri paylaştı.

Facebook’un 2017 yılı dördüncü çeyrek raporunda WhatsApp’ın aylık kullanıcı sayısı 1.5 milyara yükseldi ve gönderilen günlük mesaj sayısı 60 milyara ulaştı. Temmuz ayında açıklanan verilerde aylık kullanıcı sayısının 1.3 milyar olduğunu hesaba katarsak ciddi bir artış gerçekleştiği göze çarpıyor.

Facebook’un 2014 yılında satın almış olduğu anlık mesajlaşma servisinin 450 milyon aylık ve 315 milyon günlük kullanıcısı bulunuyordu. Son paylaşılan veriler göz önüne alındığında Facebook’un WhatsApp için itici bir güç niteliği taşıyor. Mark Zuckerberg, Instagram ve WhatsApp’ın Hikaye paylaşımları konusunda en popüler iki anlık mesajlaşma uygulaması olduğunu belirtti. Facebook’un Snapchat’ten klonlamış olduğu bu özellik, daha popüler hale geldi. Instagram ve WhatsApp, 300 milyon günlük aktif kullanıcıya sahipken, Snapchat’te yalnızca 178 milyon kullanıcı bulunuyor.

Facebook’un, WhatsApp Business ile bu konudaki ciddiyetini de ortaya koydu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı