DonanımGiyilebilirGündem

Google Assistant bileklere geliyor

ZTE’nin Quartz isimli Android Wear 2.0 ile çalışan akıllı saati, Google Assistant desteği de verecek.

ZTE, ilk akıllı saati Axon Watch’ı sadece Çin pazarında satışa sunmasının ardından yeni modeli Quartz’ı piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

1.4 inçlik AMOLED Gorilla Glass ekranı bulunan saate hoparlör ve mikrofon dahil olacak. Saatte ayrıca kablosuz ağ ve 3G bağlantısı da mevcut olacak. Böylece telefon kullanmadan gelen aramalar cevaplanabilecek ve arama yapılabilecek. Öte yandan yeni modelde nabız sensörü ve Android Pay desteği bulunmaması Quartz’ın önemli eksiklikleri arasında gösteriliyor.

Estetik olaraksa 0.57 inç kalınlığında olması büyük ve hantal bir görünüş yaratıyor. 22 mm uzunluğunda değiştirilebilir kayışlar kullanılabilen Quartz eksiklerini kapatmak için farklı saat arayüzleri sunacak. Daha fazlası ise Google Play üzerinden indirilebilir olacak. Quartz, iOS cihazlarla da uyumlu çalışacak. Saatin henüz tümüyle satışa hazır olmadığı ve üstünde çalışmaların devam ettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Son olarak Quartz 192 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Eksiklerine rağmen bu fiyata alıcı bulabilecek mi göreceğiz. Büyük ihtimalle ülkemizde satışa sunulmayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı