Akıllı TelefonGenel

Samsung bükülebilir telefon için tarih verdi

Galaxy S8’in ardından yıl içinde bükülebilir ekranlı telefon iddialarını yalanlayan Samsung bu sefer bükülebilir telefon için ipuçları verdi.

GsmArena’nın haberine göre Samsung ekran baş mühendisi Kim Tae-woong: çerçevesiz ekran satışlarının iyi olduğunu ve 2019’da tanıtılacak bir teknoloji için acele etmeye gerek olmadığını söyledi. Çerçevesiz ekranların Samsung için kâr getirebileceğini ve şirketin hazır olmayan ürünler için acele etmesine gerek olmadığını söyledi. Kim, bükülebilir ekranın tam olarak hazır olmadığını; teknik olarak geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bu açıklamadna anlaşıldığına göre iki yıl içerisinde ilk bükülebilir ekrana sahip ticari telefonlar tanıtılacak. Ancak bu teknolojinin gelişmesi ve kullanıcılarla geniş çerçevede buluşması muhtemelen daha uzun bir zamana ihtiyaç duyacak.

HI Yatırım’ın analisti Chung Wok-seok yaptığı açıklamada: Tae-woong’a katılarak şirketin yeni bir donanım satmasına gerek olmadığını çünkü çerçevesiz ekran ile zaten kâr ettiği için acele edilmesine gerek olmadığını belirtiyor. Wok-seok, ayrıca çerçevesiz telefon satışları düşüşe geçeceği zaman Samsung’un bükülebilir ekranlı telefona geçiş yapacağını da belirtiyor. Kısacası Samsung şu anda zaten kar ettiği bir alan olduğu için yeni bir teknolojiyi hazır olsa bile pazara sunmak için acele etmeyecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı