Genel

Apple’ın potansiyel ürünüyle alakalı ilginç iddia

Bazı raporlara göre Cupertino’lu şirketin arttırılmış gerçeklik gözlüğü konusunda çalışmalarını hızlandırdığı söyleniyor.

Financial Times’da yayınlanan bir rapora göre Apple’ın iPhone’dan sonraki en büyük öncelliği iptal edildiği söylenen otonom otomobil projesinin yerini alan arttırılmış gerçeklik gözlükleri. Raporlara göre Tim Cook, bu konudaki ilgisini tekrar tekrar ifade etti. İddialara göre Apple 2017 yılı ortasında veya 2018 yılında bir arttırlmış gerçeklik gözlüğü duyurulabilir.

Apple’ın lens uzmanı Carl Zeiss ile birlikte tüy kadar hafif lensler üzerinde çalıştığı ve gözlüklerin kullanımı için iPhone veya farklı aksesuarların kullanılması gerektiği de belirtiliyor. Bu iddiaları destekleyen bir başka rapora göre Apple’ın bunu gerçekleştirmek için Dolby ve Oculus gibi şirketlerde uzun süredir çalışan kişileri ekibine kattığı belirtiliyor.

Son olarak bu gözlüğün her anlamda çok şey vaat ettiği ve fiyat olarak 1.000 doların üstünde bir fiyat etiketine sahip olacağına dair söylentiler var.

Bakalım Apple, iptal edilen Google Glass sonrasında bu alanda başarılı olabilecek mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı