GenelSosyal Medya

Twitter ücretli bir servis başlatabilir

Özellikle profesyonellerin kullandığı TweetDeck servisinin daha gelişmiş ücretli bir versiyonu gelebilir.

Twitter, TweetDeck ürününün yeni geliştirilmiş bir sürümüne kullanıcıların ilgisini kontrol etmek için araştırmalara başladı ve şirketin bu hizmetin ücretli bir versiyonunu sunma ihtimalini artırdı.

Twitter’ın bu hareketi, şirketin Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarına kullanıcı sayısındaki ve gelirlerindeki cılız artışların ardından geldi.

TweetDeck 2011’de Twitter tarafından satın alınmıştı ve kullanıcıların tek bir arayüzde birden çok zaman çizelgesini izlemesine, birden fazla hesap ve içeriği yönetmesine olanak tanıyor. Ayrıca kullanıcılar daha sonra gönderilmek üzere tweetleri zamanlayabiliyor.

TweetDeck hizmetinin aboneliğe dayalı bir uyarlaması, ücretli kullanıcılara ek özellikler sunan Microsoft’a ait LinkedIn gibi diğer bazı İnternet servislerine benzeyebilir.

Twitter, e-postayla gönderilen bir açıklamada, Twitter kullanıcılarına yönelik bir uygulama olan TweetDeck’in “yeni, daha gelişmiş bir sürümüne ilgiyi değerlendirmek için” bir anket düzenlediğini söyledi.

Şirket, insanların Twitter deneyimiyle ilgili geribildirim toplamak ve ürün yatırım kararlarını daha iyi yapabilmek için kullanıcı araştırmalarını düzenli olarak gerçekleştirdiğini açıkladı. “TweetDeck’i profesyoneller için daha da değerli hale getirmenin çeşitli yollarını araştırıyoruz” diye ekledi.

Twitter, henüz ürünün geliştirilmesinin başlatılıp başlatılmadığı ve aboneliğe dayalı bir ürün düşünüyor olup olmadığı konusunda yorum yapmadı.

Şirket geçen ay dördüncü çeyrekte yıllık ortalama yüzde 4 artışla 319 milyon ortalama aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını bildirmişti. Bu çeyrekte elde edilen gelir, bir önceki yıla göre yüzde 1 artarak 717 milyon dolara yükseldi.

Bakalım Twitter bir türlü belini kıramadığı büyüme sürecinde TweetDeck için yapacağı geliştirmeler ve sunacağı yeni abonelik modeliyle gelirlerinde artış sağlayabilecek mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı