Yazılım

iOS 12’de kalite ve dayanıklılığa dikkat edilecek

By

on

Apple’ın bu yıl gerçekleştireceği WWDC etkinliğinde tanıtacağı iOS 12 mobil işletim sisteminde kalite ve dayanıklılık öne çıkacak.

Sonbahar aylarında kullanıcıyla buluşacak olan iOS 12 için Apple, kalite ve dayanıklılığa özen göstermesi nedeniyle pek çok yeni özelliği rafa kaldırdığı öne sürülüyor. Apple, yeni bakış açısıyla yeni iOS işletim sistemleri sunmayı sürdürecek. Apple’ın yazılım ekibi iki yıllık plana göre yeni özellikler test etmesinin ardından tam olarak hazır olunca kullanıcıyla buluşacak. Tam olarak hazır olmayan özellikler üzerinde çalışmalar devam edilecek.

Apple’ın bakış açısını değiştirmesiyle birlikte dikkate değer yeniliklerle gelmesi bekleniyor. Uygulamaların iOS ve macOS işletim sisteminde çalışma özelliği bu konuda öne çıkıyor. Ebeveynlerin çocuklarının telefon kullanımını takip etmesini sağlayan yeni Dijital Sağlık Kiti ile FaceTime görüşmeleri esnasında Animoji’lerin kullanılması da iOS 12 için beklenen özellikler arasında bulunuyor.

Bununla birlikte iOS 12 için gelmesi beklenen bazı özelliklerin 2019’a ertelendiği öne sürülüyor. “Peace” kod adıyla anıldığı iddia edilen iOS 12, Haziran ayında gerçekleşecek WWDC etkinliğinde macOS 10.14, watchOS 5.0, tvOS 12 ile beraber tanıtılacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir