Uncategorized

Twitter Android TV için canlı yayın işine giriyor

By

on

Twitter bu sene kendisini satın alacak bir müşteri bulamadığı için şirketin odağında farklı uygulamalar var.

Amerika Birleşik Devletlerinde her Perşembe gecesi canlı futbol yayınları ülkedeki spor severler için önemli bir etkinlik. Twitter, Android TV için geliştirilen uyguaması ile bu canlı futbol yayınlarını dev ekrana taşımayı hedefliyor.

Uygulama, doğrudan Twitter aracılığıyla sunulan haber ve spor kanallarıyla alakalı içerikleri kullanıcılara aktaracak. Öte yandan uygulamanın aynı zamanda haftalık NFL oyununu canlı olarak yayınlayacağı biliniyor. Şu anda Twitter içinde canlı video yayını yapmanın tek yolu şirketin bir süre önce satın aldığı Periscope uygulamasını kullanmak. Ancak Twitter Android TV için geliştirdiği özel uygulaması ile bu sefer farklı bir açıdan canlı yayın işine adım atmış olacak.

Bu gelişme neden önemli?

Android TV’nin pazar payı çok yüksek olmamasına rağmen, Twitter için bu platform üzerinden canlı yayın işine girmek şirketin yol haritasında önemli bir etki yaratabilir. Android TV platformu daha fazla kullanıcı kazanmanın bir yolunu bulmaya çalışırken, Twitter’ın geleceği açısından ABD halkına Perşembe akşamı futbol maçını yayınlamak şirketin bir süre daha hayatta kalması için değişik bir taktik olabilir zira Twitter her geçen gün bir sosyal medya kanalı olmaktan sıyrılıp daha çok bir haber takip sistemine dönüşmeye doğru hızla yol alıyor. Belki de TV yayınları ve basın sektörü ile kurulacak iyi ilişkiler şirketin geleceğini tekardan yazacak. Bir süre önce Twitter uygulama mağalarında uygulama kategorisini de sosyal medyadan çıkartıp haber olarak değiştirmişti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir