Gündem

Note7’deki problemin ne olduğu henüz anlaşılmadı

By

on

Rekabet savaşı Samsung’u üst üste iki kez yaktı. Ancak Samsung henüz Note7’deki problemin ne olduğunu çözebilmiş değil.

Samsung iPhone 7’ye karşı girdiği yarışta öyle çok aceleci davrandı ki teknolojik özellikler açısından çıtaları yeniden belirleyen mükemmel bir cihaz üretmesine rağmen deyim yerindeyse hiç beklemediği şekilde bu süreç elinde patladı.

Problemin bataryadan kaynaklandığı düşünülerek hızlı bir geri çağırma ve chazların yenilenmesi sürecine rağmen yeni Note7’lerde de sorun devam etti. Nihayet Samsung Note7’yi iptal ettiğini açıkladı.

New York Times’ın haberine göre Samsung hala Note7’lerin neden yandığını bulabilmiş değil. Şu ana kadar suçlanan batarya probleminin düşünüldüğü gibi doğrudan cihazdaki sorun olmadığına dair şüpheler var.

Habere göre Samsung içinden adlarını açıklamayan iki çalışan şirketin kültüründe bazı problem olduğunu ve yukarıdan gelen emirlerin teknolojinin doğasını anlamayan yöneticiler tarafından dikte edildiğini dile getirmişler. Bu oldukça önemli bir iddia.

Şimdi Samsung’un Note7’deki problemi tam anlamı ile bulması gerekiyor. Akabinde bu problemi tüm dünyaya net bir şekilde anlatması ve tekrarlanmayacağını ispatlaması lazım aksi takdirde gelecek sene piyasaya sürülecek Galaxy S8 için tüketicilerin güvenini kazanmaktan uzak kalabilir ve tüketiciler farklı markalara yönelebilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir