Genel

4000 parçalı Disney Lego seti, Disneyland’e gitmekten ucuza geliyor

By

on

Kişi başı 100 dolara Disney bileti almaktansa bu Lego setini tercih edebilirsiniz.

Haydi kabaca bir hesap yapalım; dört kişilik bir ailenin Disneyland Paris’e gitmesi için kişi başı 100 dolar bilet parası, toplam 400 dolar. Uçak bileti ucuz dönemde bulursanız yaklaşık 600 dolar. Otel ve yeme içme gezme maliyeti yaklaşık 1.000 dolar. Şimdiden 2.000 dolar harcadınız bile.

Oysa çok daha güzel bir alternatifi neredeyse 6’da bir fiyatına satın almanız ve çocuklarınız ile muhteşem bir deneyim yaşamanız mümkün: Evet, 4.000’den fazla parça içeren Lego Disney Kalesinden bahsediyoruz.

lego4

Toplam 4.080 parçadan oluşlan bu set 350 dolar fiyat ile satılıyor (yaklaşık 1.050 TL). Setin içinde popüler Disney karakterlerine ait çok nadir bulunan mini figürler yer alıyor.

lego2

Ayrıca Disney’in çizgi filmlerini yaptığı masallardan Alaaddin’in Sihirli Lambası, Pamuk Prenses, Güzel ve Çirken, Sindirella gibi yapımlara ait tanınmış sembolik eşyaların ve sahnelerin de çok şirin birer versiyonu sete dahil edilmiş.

lego3

Açıkçası para sorunu olmayanlar için 2.000 dolar verip Disneyland Paris’e gitmek üstüne de 350 dolar verip bu seti almak mümkün ama bütçesi daha kısıtlı olanlar için bu 4.000 parçalık set çocuklar için en az Disney’e gitmek kadar eğlenceli bir süre geçirmenizi sağlayabilir. Ya da bizim gibi prensesler ve sihirli kaleler ile uğraşmak yerine 3.800 parçalık devasa bir Star Wars Death Star da almayı tercih edebilirsiniz (Yaşasın Karanlık Taraf!).

91fpS7bu8QL._SL1500_

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir