Telefon

Vivo V9 modelini tanıttı

By

on

Tanıtmış olduğu iddialı modellerle dikkat çeken Vivo, özçekim yapmayı seven kullanıcılar için V9 modelini duyurdu.

Oppo F7 modeliyle benzer özellikler barındıran Vivo V9, yüzde 90 ekran-kasa oranı ve 6.3 inç büyüklüğünde çentikli ekranında tasarımıyla geliyor. Vivo V9, ekran özelliklerinin yanında inceliğiyle de dikkat çekiyor. Ekranın üst kısmında bulunan çentik nedeniyle 19:9 oranıyla gelen ekranda 2280×1080 piksel çözünürlüğü bulunuyor. 2.5D ile üst seviye kullanım deneyimi vaat eden ekran Gorilla Glass 3 ile de korunuyor. Vivo V9, 7.9mm kalınlığında ve 150gr ağırlığında karşımıza çıkıyor.

8 Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan Snapdragon 626 işlemcisiyle gelen Vivo V9’da 4GB RAM ile 64GB arttırılabilir depolama kapasitesi bulunuyor. Vivo, bu sürümün dışında başka bir sürüm bulundurmuyor. Cihazın önünde bulunan 24 MP’lik kamerada bulunan AI Face Beauty özelliği sayesinde yapay zeka aracılığıyla özçekimler daha kaliteli hale getiriliyor. Cihazın arkasında bulunan 16 ile 5 MP çözünürlüklerindeki çift arka kamera tasarımında daha gelişmiş bokeh efekti çekimler ve Ultra HDR ile 3 fotoğrafı birleştirerek daha kaliteli resimler ortaya çıkarılıyor.

3260 mAh gücünde bir batarya ile gelen Vivo V9’da hızlı şarj desteği bulunmamasıyla beklentilerin düşmesine neden olabilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir