Telefon

Karşınızda Oppo R15

By

on

Oppo, merakla beklenen Oppo R15’i Çin’de resmen tanıttı.

iPhone X’a benzer bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkan Oppo R15,  6.28 inç, 2280 x 1080 piksel çözünürlüklü OLED ekran tasarımıyla geliyor. Ekranın etrafını epey ince çerçevelerle sarıldığı Oppo R15’te işlemci olarak MediaTek Helio P60 tercih edildi. Normal sürümden biraz daha pahalı olan “Dream Mirror” versiyonunda seramik gövde ve Snapdragon 660 işlemcisi kullanılacak.

Donanım olarak Oppo R15’te 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama yer alacak. Android 8.1 Oreo ile yüklü olarak gelen Oppo R15’te 12 ve 5 MP çözünürlüklü çift arka kamera yer alacak. Cihazın ön kısmında ise 20 MP’lik çözünürlüğünde bir kamera yer alacak. Dream Mirror versiyonunda ise  aynı ön kamera yer alırken, arkasında 16 ve 20 MP’lik kameralar karşımıza çıkacak.

Oppo R15 aracılığıyla  OnePlus’ın yeni nesil telefonunundaki tasarım anlayışı da anlaşılmış oldu. OnePlus markasının da sahibi olan ve daha önce tanıtılan akıllı telefonlara dikkatle bakıldığında OnePlus telefonlarıyla Oppo telefonlarında görülen büyük benzerlik olduğu göze çarpıyor.  OnePlus 6’nın teknik açıdan  üst seviye Android telefonlarınıyla eş değer olması bekleniyor. Tasarım açısından ise genel olarak Oppo R15 ile benzer olması beklenebilir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir