Sosyal Medya

YouTube Go 130 ülkede kullanıma sunuldu

By

on

Kullanıcıların YouTube üzerinden video indirip daha sonra internete bağlı olmadığında izlemesini ve paylaşmasını mümkün kılan YouTube Go uygulaması aralarında ülkemizin de bulunduğu 130’dan fazla ülkede kullanıma sunuldu.

YouTube’un gücü artık her yerde elinizin altında

Geçtiğimiz yıl, için YouTube’un gücünü yeni nesil kullanıcılar için açığa çıkaran ve baştan sona yeni geliştirilmiş bir uygulama olan YouTube Go’yu ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunuldu. O zamandan beri YouTube Go’yu Endonezya, Nijerya ve Tayland’ın da bulunduğu 14 ülkede kullanıma sunulması aracılığıyla   daha fazla insanın katılmasının nasıl bir etki yaratabileceği gözlemlendi.

Kullanıcılar, bölgenizdeki trend ve popüler olan videolar YouTube Go ana ekranında bulunması sayesinde dikkat çeken videoları keşfetme imkanı elde eder. Kullanıcılar, bu deneyimi kendi ana dilinde ve ilgisini çeken videolarla gerçekleştirir. YouTube Go’da bir video ile ilgili küçük resme tıklayarak ön izleme gerçekleşebilir, bu sayede videonun ne hakkında olduğu konusunda daha fazla fikir edinerek izleyip izlememe tercihi yapılabilir. Kulanıcı, daha sonra izlemek için cihazınıza indirebilir veya hemen izleyebilir. Ayrıca söz konusu videoyu izlerken ne büyüklükte veri kullanacağı da seçilebilir.

Kullanıcılar, YouTube Go ile videoları yakınınında bulunan aile fertleri ve arkadaşlarıylala veri harcamadan paylaşabilir. Videoları indirmek, izlemek veya paylaşmak istenildiğinde temel ve standart çözünürlüklerin yanında Yüksek Kalite seçeceği de bulunuyor. Kullanıcıların güncel video önerileri talebi doğrultusunda  ana ekranda daha kişiselleştirilmiş içeriklere erişilecek. Ayrıca beğenilen YouTube kanallarına yeni videolar yüklendiğinde kullanıcılara bildiri gönderilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir