Sosyal Medya

WhatsApp iOS uygulamasına pek çok yenilik içeren bir güncelleme yayınladı

By

on

WhatsApp, iOS uygulaması için yayınlamış olduğu yeni güncellemesinde aralarınında bulunduğu zaman ve konum çıkartmalarının da bulunduğu pek çok yeni özellik ekledi.

WhatsApp, AppStore’da yayınladığı 2.18.30 güncellemesi ile yeni bir özellik eklerken gelecek özelliklerin de ipuçlarını gösterdi.  Güncelleme ile birlikte uygulama, Instagram’dakilere benzeyen zaman ve konum çıkartmaları geldi. iOS kullanıcıları WhatsApp üzerinden herhangi bir video, fotoğraf ya da GIF gönderdikleri sırada ‘emoji’ ikonu üzerinden gönderilerinin üzerine zaman ya da konumu gösteren çıkartmalar da ekleme imkanına sahip olacak.

Uygulamanın spam mesajları ile dolup taşmasını engellemek isteyen WhatsApp, güncellemenin kodlarında bulunan özelliğe göre kullanıcılar başka bir sohbetten yönlendirilerek kendilerine gönderilen mesajların üzerinde ‘iletilen mesaj’ şeklinde bir uyarı görecek. WhatsApp’ın ‘hesap ayarları’ bölümünde kullanıcıların WhatsApp sunucularından verilerin raporunu indirmesini sağlayan bir buton eklenecek. Kullanıcılar, bu sayede WhatsApp tarafından kullanılan verileri hakkında fikir sahibi olabilecek.

WhatsApp, grup sesli görüşmeler üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Güncelleme kodlarının içinde bulunan ipuçları neticesinde elde edilen özelliğe göre WhatsApp, sesli görüşmeler sırasında görüşmeye kişi eklenmesini sağlayan yeni bir özelliği üzerinde çalışıyor.

Yeni özelliklerin uygulamaya ne zaman ekleneceği konusunda kesin bir bilgi yer almıyor. Ancak bu özelliklerin ilerleyen zaman içinde gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir