Sosyal Medya

Twitter’da büyük değişiklik

By

on

Twitter, profil resmi koymayanlar için yerleştirdiği yumurtalarda değişikliğe gitti.

Şirket yaptığı duyuruda Twitter’ı sık kullananların çok iyi bildiği fotoğrafsız profiller için kullanılan yumurta resmi yerine artık basit insan silüeti bulunacağını açıkladı. Twitter, bu değişiklik ile kullanıcıların gerçek fotoğraflarını kullanmaya teşvik edeceğini umuyor. Twitter, yumurtayı yedi yıldır kullanıyordu ama yakın zamanda yumurta, sevimli kuş motifinin ötesinde yeni bir anlam ifade etmeye başladı. Açıkçası Twitter trolleri, botları ve taciz etme amacıyla Twitter’ı kullananlar kendilerini gizlemek için yumurta fotoğrafını kullanıyorlar.

Twitter, yumurtayı kaldırma konusunda yaptığı açıklamada; yumurta fotoğraflı hesap kullanıcıların başkalarını aşağılamak gibi davranış biçimlerini fark ettiklerini, bazen hesap sahiplerinin hesaplarını kişiselleştirmek için gerekli vakti ayırmadığını, yumurta fotoğrafı ile olumsuz davranış arasında kurulan ilişkinin Twitter’a yeni katılan kullanıcılar için adil olmadığını söyledi.

Bununla birlikte kötü kullanıcılar tarafından benimsenen yumurta resmi, belirli sebepler yüzünden anonim kalmak isteyen Twitter kullanıcıları için de zararlı oluyor. Yeni avatar resmi olarak sıradan insan silüeti tercih edilmesinde genel, ciddi, markasız, geçici ve kapsayıcı olmasına dikkat edilmiş.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir