Sosyal Medya

Twitter Lite tanıtıldı

By

on

Twitter kullanıcıların yaşadığı bazı problemleri çözmek için Twitter Lite’ı duyurdu.

Patrick Traughber’ın Twitter’ın resmi blog sayfasındaki paylaşımına göre Twitter kullanıcıları mobil bağlantı hızındaki yavaşlık, pahalı internet paketleri ve mobil cihaz hafızlarının düşüklüğü gibi engellerle karşılaşıyor. GSMA’ya göre 2016’nın sonunda akıllı telefon sayısı 3,8 milyara ulaşırken bunların yüzde 45’i 2G’den daha yavaş bağlantılar üzerinden internete çıkıyor.

Traughber, Twitter Lite’ın data kullanımını azaltacak yeni bir mobil ağ deneyimi sunduğunu ve yavaş bağlantılarda bile yükleme hızının artacağını söyledi. Twitter Lite, güvenilmeyen mobil ağlara karşı esnek olacak ve cihazın hafızasında 1 MB’ten daha küçük bir alan kaplayacak. Twitter Lite, genel olarak mevcut Twitter uygulamasından yüzde 30 daha hızlı bir performans sergileyecek. Twitter Lite, Twitter’da bulunan zaman akışı, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, medya, bildiriler ve daha bir çok önemli özellikleri bulundurmayı sürdürecek. Twitter Lite ile Twitter milyonlarca yeni kullanıcıya daha ulaşabilir. Bu ayrıcalıktan yararlanmak için gereken tek şey ise internet erişimi bulunan bir akıllı telefon veya tablete sahip olmak.

https://twitter.com/Twitter/status/849854502433808384

Twitter Lite’a mobil veri kullanım miktarını düşüren bir veri koruma modu eklendi. Bu mod ile bir tweet’e medya eklemeden önce bir ön izlemesi görünecek. Bu mod sayesinde veri tüketimi toplamda yüzde 70’e kadar düşecek. Böylece tüketiciler yüksek kapasiteli veri paketleri satın almak zorunda kalmayacak.

Twitter Lite geniş bildirim yelpazesi ile gün boyunca Twitter’da neler olduğuna dair bildirimler de verecek.

Son olarak Twitter Lite bugün dünya genelinde kullanıma sunuldu. Akıllı telefon veya tablet üzerinden mobile.twitter.com üzerinden Twitter Lite’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir