Sosyal Medya

Twitter büyümeye devam ediyor

By

on

eMarketer firmasının bugün yayınladığı rapora göre, Twitter kullanıcılarının bu yıl %24.4’lük bir büyümeyle 227 milyon olması bekleniyor. 2018 yılına kadar da sosyal ağın 400 milyonun üzerinde kullanıcısı olacağı söyleniyor.

ABD, en fazla Twitter kullanıcısına sahip ülke olmaya devam edecek olmasına karşın, şu an %20’lerde olan genel kullanıcı payında düşüş gözlenecek. Bu da Twitter’a diğer pazarlarda da ABD’de olduğu kadar reklam geliri elde etme olanağı sağlayacak.

Asya Pasifik bölgesi de %30.5’lik kullanıcı oranıyla kıtalar arasında bir numarada bulunuyor. Onun arkasından %26 ile Kuzey Amerika geliyor. Asya Pasifik bölgesinde en fazla büyüme kaydeden iki ülke ise %76.3 ile Endonezya ve %68.8 ile Hindistan. Bu bölge verilerine Twitter’ın resmen yasak olduğu Çin eklenmezken, ülkede VPN aracılığıyla sosyal ağa erişen önemli bir kesim olduğu da biliniyor.

 

Araştırmayı yapan şirket, tahminlerinin Twitter’a her ay giriş yapan bireysel kullanıcılar baz alınarak gerçekleştirildiğini söylüyor. Bu da rakamların Twitter’ın açıkladığı rakamlar ile farklı çıkmasına sebep oluyor çünkü Twitter, şirket hesapları ile çoklu hesapları da bireysel gibi sayıp daha fazla rakam açıklayabiliyor.

 

Twitter’ın 31 Aralık itibariyle aylık aktif kullanıcı sayısı 241 milyondu ve ilk çeyreğin sonunda ise bu sayı 255 milyonu buldu.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir