Sosyal Medya

iOS’te WhatsApp kullanıcıların merakla beklediği özellik geldi

By

on

WhatsApp’in bir süre test sürecinde bulundurduğu sesli-görüntülü görüşmeler arası geçiş özelliği iOS kullanıcılarına geldi.Bir süre beta kullanıları ile test edilen bu özellik, yayınlanan yeni güncelleme ile bütün iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu. WhatsApp’ın 2.18.22 sürümünde bulunan bu özellik sayesinde kullanıcılar, görüntülü görüşme ile sesli görüşme arasında pratik bir şekilde geçiş yapabilecek. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde herhangi bir kullanıcıyla görüşme gerçekleştirirken aramasını sonlandırmasına gerek olmayacak.

Bu sürüm ve daha üst sürümü kullanan kitle bir sesli görüşme başlattığında ekranın alt kısmında bir kamera ikonu yer alacak. Kullanıcıların biri bu ikona dokunması halinde karşı tarafa görüntülü görüşme daveti gönderebilecek. Karşı tarafın daveti kabul etmesi halinde görüşme görüntülü olarak devam edecek. Aynı şekilde görüntülü görüşme gerçekleştiren kullanıcılar için ekranın altında görüşmeyi sesli olarak sürdürme imkanı da sunulacak.

WhatApp’ın şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları için sunmuş olduğu bu özelliği Android kullanıcıları için test aşamasını tamamlamasının ardından bütün kullanıcılara sunacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir