Sosyal Medya

Facebook yorumlarda “karşı oy” seçeneği üzerinde çalışmalara başladı

By

on

Facebook, yorumlar kısmına “karşı oy” seçeceğini  ekleyerek kullanıcılar arasındaki etkileşimi daha anlamlı hâle getirmeye çalışıyor.

Facebook’un kısıtlı kullanıcı kitlesi aracılığıyla test ettiği yeni özellik ile kullanıcılara uygun olmayan yorumları Facebook’a bildirme ve gizleme imkanı sunuyor.  Facebook’un karşı oy düğmesinin geliştirilmesiyle kullanıcıların bir yorumun uygunsuz, kaba veya yanıltıcı olduğunu Facebook’a bildirmelerinde yardımcı olmak amaçlanıyor. Bir “beğenme” butonu test etmediğinin altını çizen Facebook, kullanıcılarına herkese açık sayfa paylaşımları altındaki yorumlar hakkında geri bildirimde bulunma imkanı sunduklarını belirtiyor.

Kullanıcılar, karşı oy düğmesini seçtiğinde karşılarına “Saldırgan”, “Yanıltıcı”, “Konu Dışı” gibi şikayet seçenekleri çıkıyor. Kullanıcılar tarafından tercih edilen seçenek ile Facebook, bir yorum hakkında anlamlı bir fikir elde ediyor. Facebook, yorumlar için daha önce “Gizle” seçeceğini sunmuştu, ancak bu seçenek kullanıcıların kolay erişememesi sebebiyle beklenen ilgiyi görmedi.

Facebook, bu özelliğinin kısa sürede test edildiğini; bir yorumun, paylaşımın ve sayfanın sıralamasına etkilemeyeceğini belirtti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir