Rehber

Sizin için en uygun Android telefon hangisi?

By

on

Kontratınız bitti, cebinizde birkaç iyi notunuz var ve en önemlisi yıllardır aynı telefonu kullanıyorsunuz. O zaman bir güncellemenin vakti gelmiş gibi. Android işletim sistemli bir telefon almaya karar verdiğinizi varsayalım ama yüzlerce Android telefon arasından doğru olanı seçmek biraz zor, hem de yaşam tarzınıza en uygun telefonu seçmek isterken.

Hafta sonlarını kir ve ter içinde geçirmeyi seven sportif biri olabilirsiniz ya da telefonunuzu saatlerce şarj etmek zorunda olmaktan bıkmış olabilirsiniz. Ama sorun değil. Her yaşam tarzı için bir Android telefon mevcut.

Fotoğrafçılar için

Eğer telefonunuzda National Geographic’in bir yıllık arşivinden daha fazla fotoğraf varsa Samsung Galaxy S4’ü düşünebilirsiniz. Güçlü bir işlemci, iyi bir ekran ve sayısız yazılımların yanı sıra Galaxy S4 her ortamda muhteşem performans gösteren 13 MP’lik bir kameraya sahip. Galaxy S4’teki kamera yazılımı çeşitli çekim modlarını ayağınıza getirir ve bu fotoğrafları kolayca düzenleyip sosyal medya veya e-posta aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Çoğu telefonun aksine, Galaxy S4 size MicroSD kart seçeneğini sunar böylece fotoğraflarınız için yer sıkıntısı çekmezsiniz.

 

İleri düzey kullanıcılar için

Cep telefonlarımızı bir kez şarj edip tüm haftayı çıkardığımız o eski, güzel günleri hatırlar mısınız? Herhangi bir akıllı telefonun bunu başarabileceğini bilmezken, Motorola Droid Maxx tam iki gün giden şarjıyla ulaşılabilecek son nokta. Eğer telefonunuzda Breaking Bad final sezonunu aralıksız izleyerek bir maratona başlamayı planlıyorsanız, laboratuvarda yapılan batarya testlerinde Droid Maxx’in 13 saat boyunca aralıksız video oynatabilme gücüne sahip olduğunu bilmek size mutluluk verecektir. Başka bir deyişle, telefonunuzu tekrar şarj etmeden tüm bir sezon boyunca Walter White’ın kristal meth pişirmesini izleyebilirsiniz.

one2

iPhone’unu değiştirmek isteyenler için

Estetik ve kalite sizin için dünyadaki en önemli şeyler. Önceden seçiminiz iPhone’dan yana olmuştu çünkü Apple’ın tasarımını sevmiştiniz ama nedense artık iPhone gözünüzden düştü. Endişelenmenize gerek yok çünkü artık bir seçeneğiniz var. HTC One güçlü bir performansla birlikte estetiğe de önem veren kişiler için yerinde bir seçim. HTC One muhteşem bir tasarım ve iPhone’un retina ekranından daha keskin bir görüntü kalitesi sunuyor. İşletim sistemleri arasında bağlantı kurabilmeyi daha da kolay hale getirebilmek için HTC size dosyalarınızı ve rehberinizdeki numaralarınızı eski telefonunuzdan yeni telefonunuza aktarabilmeniz için bir aktarım aracı da sağlıyor.

Android tutkunları için

Tasarımı ve estetiği unutalım. Telefonunuzda sizi ilgilendiren tek şey bootloader’ın kilitlli olup olmadığı ise Google’ın Nexus 4’ü, Samsung Galaxy S4’ü ve HTC One’ın Google Play edition sürümlerini düşünebilirsiniz. Fiyatları biraz yüksek ama bugüne kadar üretilmiş bu en iyi Android telefonlardan, bloatware’lerle uğraşmak zorunda olmadan, çok yüksek verim alabilirsiniz. Bu telefonların en iyi tarafı ise güncellemeleri görme hızı. Nexus ile aynı hızda olan bu telefonlar sayesinde bundan sonra Android’in son sürümünü uzun süre beklemek zorunda değilsiniz.

moto x

Macera severler için

Macera için yaşayanlardansınız. Birkaç haftada bir kamp yapmadan duramıyorsunuz ve her seferinde telefonunuzu ıslatıp, çamura düşürüp başına türlü işler açıyorsunuz. Diğer telefonlar kaskoların ve pahalı kılıfların arkasına saklanırken Samsung Galaxy S4 Active bu zorluklarla tek başına mücadele edebilir. 3 metre derinlikte 30 dakika boyunca suyun altında kalsa bile işlevini yitirmez. Galaxy S4 ile aynı özelliklere sahip olmasıyla birlikte daha dayanıklı bir yapısı vardır.

Tüm kullanıcılar için

Yukarıdaki kategorilerin hiçbiri size uymuyorsa ve hala iyi bir Android telefon almakta kararlıysanız Moto X sizin için biçilmiş kaftan. Telefon, kolay kullanım sağlayan ekstralarıyla ön plana çıkıyor. Moto X çeşitli sensörleri sayesinde birçok durumsal farkındalığa sahip örneğin; araba sürdüğünüzü bilir ve saate bakmak için telefonunuzu cebinizden çıkardığınızda ekranı açması gerektiğini anlar. Telefonu sesinizle bile kontrol edebilirsiniz Google’da arama yapmak istediğiniz de bunu dile getirmeniz yeterli.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir