Rehber

Pokémon avında ihtiyaç duyacağınız her şey

By

on

Siz de Pokémon çılgınlığına kapıldıysanız üzülmeyin yanlız değilsiniz. Bu macerada işinizi kolaylaştıracak eşyaların bir listesini yaptık.

Öncelikle durum tespiti yapalım: Pokémon avcılığı ciddi şekilde batarya, uzun yürüyüşler gerektiriyor. Güneş altında yanmak da cabası. İşte bu macerada ihtiyacınız olan şeylerin listesi.

Bel Çantası

Screenshot 2016-07-20 18.11.31

Bütün Pokémon avcılarının en temel ihtiyacı bir çantadır. Yanınıza almanız gereken diğer eşyaları bu çantaya koyacaksınız. Çok büyük bir şeye ihtiyacınız yok. Orta ölçekli bir bel çantası işinizi fazlası ile görür.

Harici batarya

Screenshot 2016-07-20 18.13.26

Bel çantasından sonra belki de en önemli eşyamız bir harici batarya olacak. Pokémon uygulaması sürekli olarak akıllı telefonunuzun GPS ve kamera gibi batarya canavarı bileşenlerini kullanır. Bu yüzden, cihazın tipine göre, her saat bataryanızın yüzde 10 ila 20’si arasında bir kısmını tüketirsiniz.

İşte  bu sorunun çözümü büyük ölçekli bir harici batarya kullanmak. Bizim tavsiyemiz 20.000 mAh üzeri bir harica batarya kullanmak böylece telefonunuzu pek çok kez şarj edebilirsiniz.

Güneş ışığından korunmalısınız

Screenshot 2016-07-20 18.18.17

İçinde bulunduğumuz yaz aylarında uzun süre güneş altında kalmak pek doğru değil. Mutlaka gözlerinizi korumak için bir güneş gözlüğü ve güneş ışıklarından korunmak için bir güneş kremi kullanmalısınız. Ayrıca ter tutmayan bir t-shirt ve şapka da öneriyoruz. Hem şapkalar Pokémon avcıları için oldukça havalı oluyor.

Susuz ve aç kalmayın

Screenshot 2016-07-20 18.35.51

Yanınıza mutlaka orta büyüklükte tekrardan kullanılabilir bir su şişesi almanız lazım. Böylece sıcak güneş altında gezinirken susamasanız bile sık sk su içerek su kaybının önüne geçin. Ayrıca yanınıza enerji verecek kuru meyve veya enerji barı şeklindeki yiyeceklerden almalısınız. Pokémon avlarken güçten takatten düşüp kendinizi kurda kuşa yem ettirmeyin.

Eğlenceyi unutmayın

Screenshot 2016-07-20 18.38.30

Yanınız alacağınız bir kulaklık çevreyi rahatsız etmeden müzik dinlemenize imkan sağlayacaktır. Ama dikkat edin dünya ile ilişkiniz kopmasın zira bir arabanın çalan kornası veya bir bisikletin çalınan zilini mutlaka duymalısınız.

En önemlisi

Screenshot 2016-07-20 18.38.43

Elbette akıllı cep telefonunuz. Eğer Pokémon avına çıkıp telefonunuzu almayı unuttuysanız dilerseniz yolun başında vazgeçin 🙂

İyi avlar.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir