Rehber

iPhone’dan baskı yapmak için en iyi 5 uygulama

By

on

iPhone üzerinden kablosuz olarak baskı yapmak bu günlerde oldukça kolay ve rahat. AirPrint standartları artık yeni yazıcıların çoğunda bulunuyor. Sizinki de AirPrint destekliyse, Mail, Safari ve daha birçok uygulamanın bulunduğu iOS’in paylaşım sayfasında yazıcı seçeneğini de görebilirsiniz. Twitter’a bir link göndermek kadar kolay bir işlem.

Ancak direkt olarak bir iPhone’dan veya iPad’den baskı almak için, sadece AirPrint desteği yetmiyor. Örneğin bir yazıcı, AirPrint desteklemeyip, kablosuz yazdırma özelliğine sahip olabilir, belgelerinizi yazıcıya e-posta olarak gönderebilirsiniz örneğin. Yazıcınız ağda olduğu sürece de, iPhone’unuzdan, birçoğu ücretsiz olan, diğerleri de önemli özellikler sağlayan çok sayıda üçüncü parti uygulama ile baskılarınızı alabilirsiniz. iPhone’dan kablosuz olarak baskı almanızı sağlayacak 5 uygulamayı derledik.

Print n Share

9.99 dolarlık fiyatıyla, Print n Share ucuz bir seçenek değil, ancak yüksek kaliteli hizmeti her kuruşa değecek nitelikte. Print & Share, hemen hemen dilediğiniz her şeyi çıkarmanızı sağlayan, basit ve zarif bir iOS uygulaması. E-posta, resim, kişi, iWork veya diğer belgeleri, ağa bağlı herhangi bir yazıcıdan çıkarabiliyorsunuz. 3G bağlantı ile de baskı yapabilirken, uygulamanın PDF dönüştürücüsünün de başarılı olduğunu ekleyelim.

ezShare Pro

Bir seviye yükselip geçtiğimiz ezShare Pro uygulaması, 15.99 dolarlık fiyatıyla başta biraz göz korkutuyor. Ancak bu uygulama, yalnızca bir yazıcı uygulaması olmakla yetinmiyor. ezShare, yerel ağdaki klasörlerle birlikte, WebDAV’dan bulut tabanlı servislere kadar birçok sunucuya giriş yapıp erişim sağlayarak iPhone üzerinden yönetmeye imkan sağlayan bir dosya yöneticisi konumunda. Uygulama birçok belgeyi yazdırıyor, ancak birçok iPhone yazdırma uygulamasının aksine fotoğraf veya web sayfası yazdırılamıyor.

Canon Easy-PhotoPrint

Bunlar fazla geldiyse bile canınızı sıkmanıza hiç gerek yok. Genelde yazıcı üreticileri tarafından sağlanan çok sayıda ücretsiz uygulama da bulunuyor. Bunlardan biri de, iPhone’unuzda depoladığınız fotoğrafları çıkartabilen ve belgeleri tarayıp Wi-Fi aracılığıyla yazıcıya gönderen Canon Easy PhotoPrint olarak öne çıkıyor.

ePrint Free

Bir diğer ücretsiz seçenek ise, tam sürümü 2.99 dolardan satılan ePrint uygulamasının ücretsiz versiyonu ePrint Free. Ücretsiz olmasına rağmen kart ve takvim baskısından, fotoğraflara sepya filtre uygulamaya kadar çok sayıda özelliği bulunan uygulama da çok iyi bir alternatif olarak göze çarpıyor.

Epson iPrint

Epson yazıcıya sahipseniz, Epson iPrint uygulaması bariz seçenek olmalı. Bu özelliği, diğer marka yazıcı sahipleri için kötü olsa da, uygulama oldukça başarılı. Bu uygulama aracılığıyla fotoğraf, web sayfası, Word, Excel, Powerpoint belgeleri çıkarabilir, resimleri ve belgeleri tarayıp cihazınıza kaydedebilir, Dropbox ve Evernote gibi online depolama servislerindeki belgeleri yazdırabilir ve hatta yazıcınızın ayarlarını uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir