Rehber

iPhone ekranını canlı yayınlayın

By

on

Mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapma işi Meerkat ve Periscope ile iyice yaygınlaşmışken, çok sayıda mobil kullanıcı, telefon ekranını da canlı bir şekilde yayınlamak istiyordu. Zaman zaman hepimizin bu işleme ihtiyacı da olmuştur. Belki yeni bir kullanıcıya öğretmek, belki de bir sürü ekran görüntüsü almamak için “keşke şu ekranı yansıtabilsem” demişizdir. Yeni çıkan Unicorns uygulamasıyla artık iPhone veya iPad’inizde ne yaptığınızı istediğiniz kişiye göstermek mümkün.

Lookback firmasındaki geliştiriciler, tamamen ücretsiz olarak sundukları bu uygulama ile kullanıcıların telefon veya tablet ekranını internet üzerinden yayınlamasına olanak sağlıyor. Yine de şu an için Apple ürünleri haricinde bunu gerçekleştirmek mümkün değil. Unicorns’un sitesinden Mac bilgisayarlar için indirilen programı kurduktan sonra, iPhone veya iPad’inizi kabloyla bilgisayara bağlıyor ve uygulamadaki Stream, yani yayınla tuşuna basıyorsunuz. Bu kadar kolay bir şekilde artık mobil cihazınızın ekranı Unicorns’un sitesinden izlenebilir şekilde internette oluyor.

Ek olarak ekranın yayınlandığı sayfada, yayınınızı izleyen kullanıcıların sohbet edebileceği bir de chat penceresi bulunuyor. Kısacası Unicorns’un iPhone ve iPad’ler için Twitch – Periscope karışımı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Sistemin nasıl çalıştığını görmek için Unicorns’un sitesindeki demo yayını izleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir