Rehber

En iyi ücretsiz VPN hizmetleri

By

on

Türkçe Sanal Özel Ağlar olarak ifade edilen VPN’ler (Virtual Private Network) sadece bazı yasaklı sitelere girebilmenizi sağlamıyor, aynı zamanda internet sağlayıcılar tarafından internet üzerindeki aktivitelerinizin takip edilmesine engel olarak daha güvenli bir internet erişimi elde etmenize imkan tanıyor.  Bu VPN’ler PC üzerinden, Android ve iOS telefonlar ile tabletlerde kullanılabiliyor. İnternetteki yasaklı sitelere girmenin en kesin yolu olarak görülen VPN sistemi, aynı zamanda en güvenli yol olarak da öne çıkmaktadır. Biz de ihtiyaç durumunda ortaya çıkabilecek en iyi VPN hizmetlerini sizin için derledik.

Spotflux Lite

Spotflux’un farklı çözümleri olmakla birlikte Spotflux Lite diğer çözümlerden biraz ayrılıyor. Tarayıcıya eklenti şeklinde kurulan Spotflux Lite, internette yaptığınız gezinmelerde yardımcı oluyor. Ancak eklenti şu anda sadece Google Chrome’a yüklenebiliyor. Spotflux’un sadece ABD’de sunucuları bulunuyor. Spotflux Lite’nin ölçülen indirme hızı yaklaşık saniyede 6.5Mb.

spotflux

Tunnel Bear

Tunnel Bear adı VPN’in, PC’den uzaktaki bir ağa ya da sunucuya internet yolu açılmasından geliyor. Tunnel Bear, sadece ücretli müşterilerine ABD’de, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa ve Japonya’daki sunucularını kullandırıyor. Ücretsiz kullanımlar ise aylık 500MB ile sınırlı. Twitter üzerinden bu sınırın 1GB’a çıkarılması için talepte bulunabiliyorsunuz. Serviste indirme hızı saniyede 12Mb’i buluyor.

tunnelbear

CyberGhost

CyberGhost’da ücretsiz kullanıcılar Premium kullanıcılar tarafından sübvanse ediliyor. CyberGhost, ayrıca, ücretsiz kullanıcıları belirli bir bant genişliği ile sınırlamıyor. Yine de insanları ücretsiz kullanımdan caydırmak için bazı uygulamaları var. Bunlardan birisi sisteme girdikten sonra üç saat sonra uygulamadan otomatik çıkarılmanız. Ancak anında tekrar giriş yapabiliyorsunuz.
Servisin 30’a yakın ülkede sunucusu bulunuyor.  Servisin Android telefonlarda kullanımı için sitesinde de belirttiği üzere özel konfigürasyon gerekiyor.

cyberghost

Private Tunnel

Birçok VPN içinde gerçek anlamda ticari ürün olarak sunulanı Private Tunnel. Bu VPN’de aylık kullanım sınırı 100MB. Bir akıllı telefon için bile oldukça düşük olabilecek bu sınıra vardığınızda üye olmanız ve 50GB, 100GB ve 500GB düzeyler için sunulan ücret düzeylerinden birisini seçmeniz gerekiyor. Üye olmanız halinde bu üyeliği istediğiniz cihazda kullanabiliyorsunuz.  VPN için sunucuları hali hazırda ABD, Kanada, İngiltere, Hollanda ve İsviçre’den seçebiliyorsunuz. Serviste ortalama indirme hızı saniye 10Mb düzeyinde.

privatetunnel

Hotspot Shield

HotSpot Shield en iyi ücretsiz VPN uygulamalarından bir tanesi. Ancak ücretsiz olan versiyon reklam ile destekleniyor. Şirketin sunucuları İngiltere, Avusturalya ve Japonya’da olmasına rağmen kullanıcı ABD merkezli bir sunucuyu seçebiliyor. Serviste herhangi bir veri kullanma sınırı bulunmuyor. Hatta servise üye olmanıza bile gerek yok. Serviste ölçülen indirme hızı saniyede 6.5Mb.

hotspotshield

Recommended for you

4 Comments

 1. nizamettin

  Şubat 4, 2015 at 12:20 pm

  HARİKA BİR ŞEY EĞER TAM ANLAMIYLA KULLANMASINI BİLİRSEM

 2. Fatih

  Nisan 2, 2015 at 2:59 pm

  Bu aralar MegasVpn diye bir şey çıktı baya kullanışlı hem de çok ucuz denemenizi tavsiye ederim.

 3. Can

  Mart 12, 2016 at 8:58 pm

  DroidVPN iyimi ?

 4. serdar

  Kasım 5, 2016 at 9:09 am

  Can we take advantage of VPN deno?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir