Rehber

En iyi Instagram Filtreleri

By

on

Bütün kutlama etkinlikleri Instagram’da büyük yer kaplıyor. Çünkü iyi de olsa kötü de olsa hepimiz, ailelerimize ve birlikte yediğimiz yemeklere anlamlar yüklemeyi çok seviyoruz. Çektiğimiz ziyafet ve kutlama fotoğraflarına da herhangi eski bir filtre uygulayamayız. Kelvin ve Toaster doğru bir seçim değil. Bu filtreler bir yaz gününde açık havada çektiğiniz fotoğraflar için biçilmiş kaftan ama evinizde geçirdiğiniz o keyifli yılbaşı kutlamanız için çok turuncu. Bazı fotoğrafların istediğiniz hale gelmesi için bir efekt yeterli değil yani çift filtreler ve kontrast ayarları gerekli. O zaman kutlama temalı fotoğraflarınız için Instagram filtrelerini anlattığımız yazımıza bir göz atın ve beğenilerin gelmesini bekleyin.

Lux ile netlik katın

Lux Instagram’ın en iyi efektlerinden biri ve bir filtre bile değil. Fotoğraflarınıza Lux efektini uygulamak için filtre seçeneklerinin üzerindeki küçük güneş simgesine dokunmanız yeterli. Bu efekt ile görüntünün kontrastını yükseltebilirsiniz ki bu da gündüz vakti bir şehir görüntüsü ya da yeni yıl süslemeleri temalı fotoğraflar için fazlasıyla kullanışlı. Lux’ı bütün filtrelerle beraber kullanabilirsiniz ama benim favorim Amaro. Bu kombinasyonla fotoğraflarınıza, özellikle de kırmızı ve sevimli yeni yıl süslemeleri temalı olanlara, netlik katabilirsiniz.

Sierra ile olağanüstü manzaralar

Muhteşem bir kış manzarası elde etmek için Lux yerine manzara ve açık hava çekimlerinde mükemmel sonuç veren Sierra gibi filtreleri tercih edebilirsiniz. Tilt-shift efekti yaratmak içinse damla şeklindeki simgeyi seçin. Tilt-shift, istediğiniz objeyi ön plana çıkarırken fotoğrafın geri kalanını yatay ya da dikey olarak bulanıklaştırmanızı sağlar.

Nashville ile eski zamanlara dönün

Aile fotoğraflarınıza eskimiş bir hava katmak istiyorsanız Nashville ve çerçevesini kullanın. Çocuklarınız, yeğenleriniz, kuzenleriniz çocuklukları olması gerektiği gibi nostaljik göründüğü için size teşekkür edeceklerdir.

Yemekler Lo-fi ile gider

Instagram’ın Lo-fi filtresi ile yediğiniz yemeklerin fotoğrafları zengin renklerle artık daha da baştan çıkarıcı. Mücver hiç bu kadar güzel görünmemişti…

Mavi bir yeni yıl

Walden ile buz pateni temalı fotoğraflarınızda soğuk bir etki yaratabilirsiniz. Lux ile buz ile patenciler arasındaki kontrastı keskinleştirebilir ve daha sonra tilt-shift ile insanları ön plana çıkarabilirsiniz.

Çift filtre

Kutlama fotoğraflarınız her zamanki öğle yemeği fotoğraflarınızdan daha süslü olmalı. Yani şimdi çift filtre zamanı. Aslında Instagram’da bir fotoğrafa iki kez filtre uygulayamazsınız. Ama küçük bir hileyle bu mümkün. Uçak modunu açın ve Wi-Fi’ ı kapattığınızdan emin olun. Filtrelediğiniz fotoğrafı paylaşmayı deneyin. İnternet bağlantınız olmadığı için fotoğraf paylaşılamayacak ama telefonunuza kaydedilecek. Şimdi Wi-Fi ‘ı açın, Instagram’a girin (ilk denemeyi iptal etmeyi unutmayın) sonra fotoğrafı tekrar filtreleyin. Filtrelerin doğru kombinasyonuyla örneğin, Earlybird ve Amaro ve biraz da Lux yardımı ile Rockefeller Center’daki Noel ağacının ışıltısını yakalayabilirsiniz.

Eskinin güzelliği

Valencia adeta kurtarıcı bir filtre görevi görüyor. Fotoğrafları renkleriyle fazla oynamadan daha soft bir hale getiriyor, yani fazla düzeltme gerekmeyen fotoğraflarınız için kullanabilirsiniz.

En klas efekt

Instgram’ın siyah beyaz filtresi ile içkiniz daha sofistike görünecek amaLux’u da unutmayın. Lux’un ne kadar muhteşem olduğundan bahsetmiş miydim? Kutlamalar bittiğinde ve ocak ayının kasveti çöktüğünde fotoğraflarınıza bakmayı da unutmayın. Hatta birkaçını kışı geçirmek için bastırabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir