Nasıl Yapılır

Ktunnel ile yasaklı sitelere nasıl girilir?

By

on

İnternet konusunda tamamen özgürlükçü bir ülke olduğumuzu söylemek zor. YouTube, Twitter gibi sitelerin kapatıldığı ülkemizde çoğu zaman yasaklı bir siteyle karşılaşabiliyoruz. Bu sitelere girmenin en kolay yolu da Proxy kullanarak bizi başka bir ülkedeymiş gibi gösteren tünel hizmeti. İnternette bulunan yasa dışı veya toplum ahlakına uygun olduğu düşünülen içerikler, bulundukları sitelerin kapatılmasına kadar uzanan süreçlere sebep olabiliyor. Tek bir kişinin paylaştığı tek bir video yüzünden zamanında YouTube kapatıldığı için, bunun bir daha olmayacağını garanti etmek oldukça zor. Hali hazırda VPN veya Proxy gibi hizmetleri kendi bilgisayarımızda veya tarayıcımızda ayarlayarak bu sitelere girebiliyoruz ancak tünel hizmetleri bu süreci kolaylaştırıyor. Farklı bir ülkeden giriş yapıyormuşuz gibi siteleri yanıltan bu hizmet, şu an için internette yasaklı sitelere girmenin en kolay yolu.

ktunnel

Önceleri DNS değiştirerek site engellerini aşabiliyorduk ancak yeni düzenlemelerle birlikte siteler DNS değiştirilse bile girilemez hale geldi. Şu an ülkemizde, çoğunlukla sitelerin değil, bireylerin hataları sebebiyle kapatılan binden fazla web sitesi bulunuyor. Bu hatalar içerisinde kumar, uygunsuz içerik, yasalara aykırı paylaşım, telif hakkı ihlali gibi gerekçeler bulunuyor. Tünel hizmetleri de bu sitelere en kolay girişi sağlıyor. Ktunnel‘e ek olarak Vtunnel ve HideMyAss gibi hizmetler de yasaklı sitelere giriş için kullanılabilecek çevrimiçi seçeneklerdir.

Recommended for you

8 Comments

 1. Esat

  Ağustos 21, 2014 at 10:37 pm

  Ktunnel kapatıldığı için servis olarak kendi uzantısını değiştirmiştir. http://www.ktunnel.name.tr/ olarak bakabilirsiniz. Hayırlı yayınlar.

 2. fırat

  Aralık 9, 2014 at 9:38 pm

  ?

 3. ktunnel

  Aralık 27, 2014 at 6:50 pm

  İlla yabancı siteleri kullanacağız. Proxtik kullanıyorum aynı.

 4. ömer

  Ocak 1, 2015 at 3:35 pm

  ben aşık oldum

 5. ktunnel

  Nisan 11, 2015 at 6:36 pm

  Türkiyedeki web proxy servisi proxtik var.

 6. ktunnel

  Mayıs 6, 2015 at 3:17 pm

  ben ktunnel servisini kullanıyorum gayette memnunum teşekkürler bilgi için bilmeyenler için iyi bir anlatım olmuş

 7. ali

  Ekim 20, 2016 at 3:01 pm

  filim

 8. Güner

  Kasım 19, 2016 at 7:24 pm

  Opera developer sürümünde kendiliğinden vpn özelliği mevcut onu indirip kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir