Nasıl Yapılır

iOS 8’in yeni özellikleri nasıl kullanılır?

By

on

Apple’ın App Store’dan sonraki en büyük yenilik olarak adlandırdığı iOS 8 güncellemesi önceki akşam resmen yayınlandı. Güncellemeyle birlikte yeni gelen tüm özellikleri buradaki dev rehberimizde anlatmıştık. Şimdi de bu yeni özelliklerin nasıl kullanılacağına ayrı ayrı değinerek neredeyse yenilenmiş cihazınızı en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlattık.

iOS 8’de pil ömrü nasıl arttırılır?
iOS 8 ile birlikte pil kullanımına dair yenilikler gerçekleşti. Artık hangi uygulamaların ne kadar pil kullandığını görerek buna göre düzenlemeler gerçekleştirebileceğiz.

iOS 8’de üçüncü parti klavye uygulamaları nasıl yüklenir?
iOS 8’in en önemli yeniliklerinden biri de, klavye API’ının geliştiricilere açılarak iOS haricindeki klavyelerin de kullanılabilmesi oldu. Bu klavyeleri telefon veya tabletinize nasıl yükleyebileceğinizi makalemizden öğrenebilirsiniz.

iOS 8’de kamera özellikleri nasıl kullanılır?
iOS 8 ile birlikte Kamera uygulaması da farklı özelliklere kavuştu. Zamanlama, hızlı çekim video ve daha iyi odaklama kontrolünü cihazınızda nasıl uygulayabileceğinizi yazdık.

iOS 8’de Sağlık uygulaması nasıl kullanılır?
iOS 8 ile birlikte Apple’ın uzun zamandır beklenen Sağlık uygulaması da cihazlara geldi. Sağlık uygulamasının getirdiği ve nasıl kullanabileceğinizi yazdık.

iOS 8’de Safari’nin yeni özelikleri nasıl kullanılır?
iOS 8 ile yeni özelliklere kavuşan bir diğer uygulama da Safari oldu. Küçük Safari ipuçlarımızı yazıda bulabilirsiniz.

iOS 8’de önerilen uygulamalar nasıl kapatılır?
iOS 8’in daha önce pek bilinmeyen bir özelliği de, kilit ekranına gelen önerilen uygulamalar simgesi oldu. Bu simgenin nasıl kaldırılacağını makalemizden öğrenebilirsiniz.

iOS 8’de uygulama değiştiricideki kişiler nasıl kaldırılır?
iOS 8 ile birlikte Home tuşuna iki kez tıklandığında açık uygulamaların listelendiği ekranın üst kısmına son görüşülen ve favoriye eklenen kullanıcılar eklendi. Bu özelliği nasıl kapatabileceğinizi yazdık.

Recommended for you

0 Comments

  1. Beyza Çolak

    Kasım 1, 2014 at 12:18 pm

    tek kelimeyle harika. Çok sağlam ve net bilgiler vermişsiniz. Nasıl işime yaradı anlatamam. Teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir