Nasıl Yapılır

iOS 8’de üçüncü parti klavye uygulamaları nasıl yüklenir?

By

on

iOS 8 ile birlikte artık üçüncü parti klavye uygulamaları da destekleniyor. Yani Android’de oldukça başarılı olan Swype ve SwiftKey gibi klavyeler artık iOS ile de kullanılabilecek. Şimdilik Swype ve SwiftKey App Store’daki yerini almış olsa da, bu klavyelerin zamanla artmasını bekliyoruz. Henüz mevcut klavyelerin Türkçe dil desteği sunmadığını ancak Android’i baz alırsak yakın zamanda Türkçe destekleyeceklerini de belirtelim.

Telefon veya tabletinize indirdiğiniz klavyeyi eklemek için ise birkaç ayar yapmanız gerekiyor.

klavye

Klavyeyi indirdikten sonra Ayarlar’a gidin, Genel>Klavye>Klavyeler>Yeni Klavye Ekle yolunu izleyin. Orada Önerilen Klavyeler başlığı altında mevcut klavyelerinizi göreceksiniz. Hemen altında ise eğer indirdiyseniz Üçüncü parti klavyeler için ayrılmış bir bölüm karşınıza çıkacak. Buradan indirdiğiniz klavyeyi seçerek listenize ekleyebilir, iOS klavyesinde de Dünya simgesine dokunarak bu klavyeyi etkinleştirebilirsiniz.

[Rehber: iOS 8 Hakkında Her Şey]

Yalnızca sonradan indirdiğiniz klavyeyi kullanmak istiyorsanız, aynı bölümden varsayılan iOS klavyesini kaldırabilirsiniz.

Üçüncü parti klavyelere onay vermesine rağmen, Apple güvenlik konusunda ketum davranarak, parola girilen her alanda mevcut iOS klavyesini açacağını da belirtiyor.

Recommended for you

0 Comments

  1. ersin

    Eylül 20, 2014 at 10:39 am

    nasıl indirecez

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir